امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۳:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120350
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 38
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، هفتصد و سی و نهمین جلسه شورای فرهنگی ـ اجتماعی زنان و خانواده با حضور اعضای این شورا برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، هفتصد و سی و نهمین جلسه شورای فرهنگی ـ اجتماعی زنان و خانواده با حضور اعضای این شورا برگزار شد.

کبری خزعلی رئیس شورای فرهنگی ـ اجتماعی زنان و خانواده با تبریک عید سعید غدیر، عید ولایت و امامت روز بیست و پنجم ذی الحجه که روز خانواده نامگذاری شده است را گرامی داشت.

تشکیل جلسات شورای تخصصی فقه زنان که برای حل مسائل فقهی مبتلابه در این حوزه با همکاری شورای تخصصی حوزوی شورای عالی انقلاب فرهنگی و تحت نظر حضرت آیت الله مقتدایی ایجاد شده است نیز در این جلسه مطرح شد و تاکنون این شورا با برگزاری جلسات متعددی به بحث و بررسی پیرامون موضوعات اجتماعی مانند حجاب و احکام و مسائل مستحدثه پزشکی مانند ناباروری، تلقیح مصنوعی، اهدای جنین پرداخته است.

آسیب‌های اجتماعی در حوزه زنان و خانواده با موضوع ایدز از دیگر موضوعاتی بود که در جلسه مطرح شد. در این گزارش اطلاعاتی در زمینه تاریخچه ایدز در دنیا و ایران و نیز برنامه‌های کنترلی آن در ایران مطرح شد و ارائه راهکارهای فرهنگی اجتماعی کنترل این پدیده در جامعه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

برگزاری نشست تخصصی زنان و توازن مشارکت‌های اقتصادی و استراتژی جمعیتی که سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با همکاری کنفدراسیون زنان چین برگزار می‌کند از اخباری بود که در جلسه مطرح شد. 

از دیگر گزارش‌هایی مطروحه در جلسه، برگزاری نشست‌هایی است که اخیراً به نام سیاست‌های جمعیتی و یا حل مسائل خانواده برگزار می‌شود که مورد اعتراض برخی از اعضاء مبنی بر عدم رعایت مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی در این نشست‌ها قرار گرفت.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها