امروز : دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 24
۰۸:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120356
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 10
به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علیرضا جزینی در حاشیه یازدهمین ابتکار سه‌جانبه با اشاره به اینکه ارتقا و تقویت دیپلماسی ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علیرضا جزینی در حاشیه یازدهمین ابتکار سه‌جانبه با اشاره به اینکه ارتقا و تقویت دیپلماسی در راستای موضوع مبارزه با موادمخدر در سیاست‌های ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری مورد اشاره قرار گرفته است، گفت: در این خصوص با سازمان‌های بین‌المللی همکاری‌های خوبی داریم که البته باید تقویت شود.

وی با بیان اینکه سه هدف عمده در فعالیت‌های دفتر مقابله با موادمخدر دنبال می‌شود، سه هدف عمده دارد که نخستین آن کشفیت است ادامه داد: سال گذشته 20 تن موادمخدر کشف شد. هدف بعدی انتقال سریع اطلاعات و اجرای همزمان عملیات با همکاری این سه کشور است.

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر با بیان اینکه در حال حاضر افسران در مرز ایران، افغانستان و پاکستان به عنوان BNO حضور دارند و مبادله اطلاعات می‌کنند، گفت: امیدواریم در جهت کنترل و مقابله با مواد مخدر گام‌های موثرتری برداشته شود.

وی افزود: یکی از موضوعاتی که در ارتباط با مصرف موادمخدر لحاظ می‌کنیم، عرضه آن است. برابر گزارش سازمان ملل متحد، سالانه 6500 تن موادمخدر در 210 هزار هکتار زمین در افغانستان کشت و تولید می‌شود. همچنین اقداماتی در راستای کاهش تقاضای موادمخدر نیز در دستور طرح این نشست قرار دارد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار