امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۵:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120357
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، سید حسین هاشمی در حاشیه بازدید از نمایشگاه شهر آماده (مدیریت بحران شهر تهران) در جمع خبرنگاران اظهار داشت: برگزاری این ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، سید حسین هاشمی در حاشیه بازدید از نمایشگاه شهر آماده (مدیریت بحران شهر تهران) در جمع خبرنگاران اظهار داشت: برگزاری این نوع نمایشگاه‌ها باعث می‌شود مردم آشنایی بیشتری با حوادث طبیعی داشته باشند.

وی ادامه داد: در این نمایشگاه‌ها نقاط ضعف و قوت در هنگام مدیریت بحران مشخص می‌شود و می‌توانیم نسبت به رفع نقاط ضعف اقدام کنیم.

استاندار تهران با اشاره به اینکه آگاهی مردم باید در هنگام حوادث طبیعی افزایش یابد، گفت: مطمئنا هنگامی که آموزش‌های لازم قبل از حادثه به مردم داده شود، در هنگام حوادث با مشکلات کمتری پیش‌رو خواهیم بود.

وی افزود: امکانات و تجهیزات در ستاد بحران شهر تهران مطلوب است ولی این امکانات برای شهر 9 میلیون نفری کافی نیست بلکه تنها برای یک شهر 500 هزار نفری خوب است.

هاشمی یادآور شد: باید مجموعه مدیریت بحران شهر تهران گسترش یابد تا راحت‌تر بتوان نسبت به مشکلات احتمالی در بحران اقدام کرد.

استاندار تهران خبر داد: برای ستاد مدیریت بحران کشور 100 هکتار درنظر گرفته شده است که با نظر وزیر کشور یک مرکز مدیریت بحران کشوری در این منطقه ساخته می‌شود.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا آمادگی لازم را در هنگام حادثه در استان تهران داریم، گفت: در حال حاضر ما حداقل آمادگی را برای بحران داریم و اگر آموزش‌ها به درستی به مردم منتقل شود، می‌توانیم از آمادگی نسبی برخوردار شویم.

وی به برنامه ششم توسعه کشور نیز اشاره کرد و گفت:‌در این برنامه به مدیریت بحران نگاه ویژه‌ای شده است و در دولت این آمادگی وجود دارد تا نسبت به مقاوم‌سازی پیشگیری و پیش‌بینی اقدام کند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها