امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۸:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120361
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سردار علی مؤیدی در نشست ابتکار سه‌جانبه گفت: 75 درصد از کل کشفیات پلیس ایران در ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سردار علی مؤیدی در نشست ابتکار سه‌جانبه گفت: 75 درصد از کل کشفیات پلیس ایران در مرزهای شرقی و استان‌های حاشیه شرق کشور صورت گرفته که 65 درصد آن با بکارگیری روش‌های اطلاعاتی بوده است.

وی ادامه داد: مسیر دریایی برای قاچاقچیان اکنون جذاب‌تر شده به طوری که عوامل مختلفی را می‌توان در این زمینه مورد توجه قرار داد از جمله افزایش مراکز انتقال مسافر در کشورهای حوزه خلیج فارس و مسیر آفریقا.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر افزود: تمایل به قاچاق پیش‌سازها امروزه افزایش یافته و از جمله نشانه‌های آن می‌توان افزایش کشفیات این نوع مواد را در گمرک جمهوری اسلامی عنوان کرد.

به گفته وی در یک سال گذشته علیرغم اقدامات مثبت دولت افغانستان و همکاری‌های اثربخش پلیس پاکستان با افزایش ورود مواد از مرزهای آن دو کشور مواجه بودیم و میزان حجم مواد ورودی از طریق خشکی و دریا نیز افزایش یافته است.

مؤیدی همچنین با بیان اینکه تریاک بخش عمده‌ای از مواد ورودی به کشور را تشکیل می‌دهد، گفت: این موضوع حکایت از فعال بودن لابراتورها در ترکیه و بلغارستان است البته باید بگوییم که حشیش، هروئین و مرفین در رتبه‌های بعدی ورود مواد مخدر به ایران قرار دارد.

وی با بیان اینکه قسمت اعظم قاچاق مواد مخدر به سوی مرزهای آبی منتقل شده است، گفت: این افزایش با گزارش فعال شدن مسیر کشورهای آفریقایی همخوانی دارد و عبور از مسیر بالکان با توجه به صرفه اقتصادی همچنان از سوی قاچاقچیان دنبال می‌شود اما بنا به گزارشات سازمان ملل میزان کشفیات مواد مخدر در دو مسیر بالکان و شمال کاهش داشته که علت آن را می‌توان در افزایش کشفیات جمهوری اسلامی ایران جستجو کرد.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ایران به تمرکز پلیس روی کنترل راه‌های دریایی با هدف مبارزه با مواد مخدر تأکید کرد و یادآور شد: توسعه تبادل اطلاعات ویژه با کشورهای منطقه در مورد انتقال مواد مخدر از راه دریا و همچنین اجرای عملیات‌های همزمان با طرف مقابل در دستور کار پلیس ایران قرار دارد.

به گفته وی تمرکز پلیس بر تکمیل استحکامات در مرزهای شرقی و غربی و توسعه عملیات سگ‌های مواد یاب در نقاط ورودی و خروجی کشور قرار دارد.

مؤیدی به انجام 19 عملیات مشترک میان کشورهای افغانستان، پاکستان و ایران در سال 2014 اشاره کرد و گفت: با مدیریت، هدایت و نظارت مرکز UNODC مقدار 1650 کیلوگرم مواد مخدر کشف شده است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها