امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۲۰:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120367
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، اولین کنفرانس بین المللی سواد رسانه‌ای در ایران، فردا (چهارشنبه، 30مهرماه) برگزار می‌شود. ثبت نام در این کنفرانس از ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، اولین کنفرانس بین المللی سواد رسانه‌ای در ایران، فردا (چهارشنبه، 30مهرماه) برگزار می‌شود.

ثبت نام در این کنفرانس از 30 شهریور 93 آغاز شده است و شرکت کنندگان برای ارسال چکیده مقالات از 5 مهرماه تا بیست و پنجم همین ماه فرصت داشتند.

اولین کنفرانس بین‌المللی سواد رسانه‌ای در ایران در سه محور اصلی آموزش سواد رسانه‌ای(بیم‌ها و امیدها)، سواد رسانه‌‌ای و سبک زندگی ایرانی اسلامی و همچنین سواد رسانه‌ای تغییر الگوهای مالکیت رسانه، در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار می‌شود.

بهره‌گیری از اساتید و کارشناسان برجسته بین‌المللی و داخلی حوزه سواد رسانه‌ای، هم‌اندیشی با صاحبان و فعالان حوزه سواد رسانه‌ای، اعطای گواهینامه پایان دوره از طرف دانشگاه ایتاکا و نیوروک، اعطای گواهینامه پایان دوره از گروه سواد رسانه‌ای و اعطای مدرک مدرسین سواد رسانه‌ای از جمله امتیازاتی ویژه کنفرانس برای ثبت‌نام کنندگان است.

در این باره حامد امامی دبیر نخستین کنفرانس بین المللی سواد رسانه‌ای اظهار داشت که بخش بزرگی از زندگی ما در جهان مجازی سپری می‌شود و ارتباطات رسانه‌ای گفتمان جدیدی را در میان ساکنان این کره خاکی ایجاد کرده‌اند و تغافل و تأخیر برخی از نهادهای مسئول، به پیچیدگی ماجرا افزوده است.اگر بپذیریم که سواد رسانه‌ای، به عنوان یک موضوع کاملاً میان رشته‌ای در ارتباط تنگاتنگ با دستگاه‌ها و سازمان‌های حاکمیتی است بدیهی به نظر می‌رسد که الزام هماهنگی‌های میان بخشی بسیار گسترده برای فراگیر ساختن سواد رسانه‌ای، مسیر دستیابی و تحقق آن را ناهموار کرده است.

وی گفت: تبیین نقش سواد رسانه‌ای در سیاست‌گذاری‌ها و نگرش‌های کلان، توسعه آموزش‌های هدفمند سواد رسانه‌ای به عنوان یک ضرورت اجتناب ناپذیر در میان اصحاب رسانه برای افزایش کیفیت پیام و اثربخشی مفید برمخاطب و در نهایت، فراگیرسازی کسب مهارت‌های سواد رسانه‌ای به عنوان یک ضرورت برای زندگی در دنیای امروز در میان مخاطبین در ایران نیازمند حجم عظیمی از فعالیت‌های جهادگونه علمی و تحقیقاتی است و برگزاری چنین محافلی می‌تواند گامی در جهت رسیدن به اهداف مذکور باشد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها