امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۲:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120371
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 27
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، عبدالعلی میرکوهی معاون حقوقی و پارلمانی وزیر دادگستری، در همایش تخصصی حقوقی و قانونی تجارت و اقتصاد

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، عبدالعلی میرکوهی معاون حقوقی و پارلمانی وزیر دادگستری، در همایش تخصصی حقوقی و قانونی تجارت و اقتصاد الکترونیکی که در محل همایش های برج میلاد برگزار شد، گفت: این همایش یکی از محورهای هفتگانه هشتمین همایش ملی و دومین همایش بین المللی اقتصاد و تجارت الکترونیکی است که مسوولیت محور حقوقی و قانونی آن برعهده وزارت دادگستری است.

وی ادامه داد: این همایش ملی و بین المللی در ادامه همایش های سالانه است که با هدف رشد و همگانی شدن تجارت و اقتصاد الکترونیکی کشور در حال برگزاری است.

میرکوهی سیاست ها و چشم اندازهای کشور، فنی و ارتباطی، حقوقی و قانونی، امنیت و اعتماد، آموزش و مهارت های انسانی، اقتصادی و تجاری و کاربرد و نوآوری را 7 محور این همایش عنوان کرد.

میرکوهی حریم خصوصی و حمایت از داده ها، مالکیت فکری و گردش آزاد اطلاعات را سه محور حقوقی در حوزه اقتصاد و تجارت الکترونیک و به طور کلی فضای مجازی برشمرد و در مورد حریم خصوصی در این حوزه گفت: در جامعه الکترونیکی اغلب فعالیت های انسان به نحوی ثبت می شود و به دنبال هر حرکتی که افراد انجام می دهند اثر، ردپا یا دنباله اطلاعاتی از آنها به جا می ماند.

وی ادامه داد: این دنباله های اطلاعاتی که شواهدی بر طرز زندگی، اعمال، رفتار، سلایق و علایق افراد در جامعه هستند متاسفانه ممکن است مورد سوءاستفاده قرار بگیرد؛ از این رو در بسیاری از کشورها، از نرم افزارهای رمزنگار برای مبادله پیام های الکترونیکی استفاده می شود تا داده هایی که معمولا در یک زمان به آسانی در اختیار دیگران قرار داده می شود بعدا مورد سوءاستفاده های خطرناک قرار نگیرد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها