امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۲۰:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120383
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 117
به گزارش گروه دانستنی‌های پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یک ضرب المثل مجارستانی می‌گوید: بگو چه فصلی به دنیا آمدی تا بگویم چه خلق و خویی ...

به گزارش گروه دانستنی‌های پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یک ضرب المثل مجارستانی می‌گوید: بگو چه فصلی به دنیا آمدی تا بگویم چه خلق و خویی داری؟

در بیست و هفتمین کنگره سالانه کالج «نوروفارماکولوژی» اروپا در برلین، محققان از پژوهش‌هایی که در مورد ارتباط فصل تولد و خلق و خو داشتند ،صحبت کردند.
این تحقیقات در دانشگاه علوم پزشکی بوداپست انجام شد و مطالعات نشان داد خلق و خوی انسان‌ها در سن بزرگسالی نتیجه فصلی است که در آن به دنیا آمده‌اند.
محققان بعد از مطالعاتی که بر روی 400 نفر در چندین سال داشتند دریافتند که افراد متولد فصل تابستان نوسانات خلقی بیشتری نسبت به افرادی دارند که در زمستان به دنیا آمده‌اند؛ در مقابل کسانی که در بهار یا تابستان متولد شده‌اند خلق و خوی مثبت‌تری دارند، فعال‌ترند و اکثراً شاد هستند.

این مطالعه نشان داد افرادی که در زمستان به دنیا آمده‌اند زودرنج‌تر و تحریک پذیرتر از دیگران هستند، علاوه بر این، کسانی که در پاییز به دنیا آمده‌اند معمولاً افسرده هستند و آب و هوای فصل بعد یعنی زمستان آنها را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

تأثیرات بیوشیمیک

«زنیا گوندا» سرپرست این مطالعه گفت: مطالعات بیوشیمیک نشان دادند فصلی که شخص در آن متولد شده در برخی خلق و خوها در بزرگسالی مانند دوپامین و سروتونین تأثیر دارند و در واقع فصل تولد یک اثر ماندگار در خلق و خوی انسان دارد؛ با این حال نشانه‌های ژنتیکی را نباید فراموش کرد.

نتایج این مطالعات نشان دادند خلق و خو تحت تأثیر فصل تولد و ژنتیک است. 

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها