امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۰۷:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12039
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۵۱
تعداد بازدید: 115
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، غلامعلی حدادعادل نامزد انتخابات ریاست جمهوری دوره یازدهم صبح امروز در اتاق ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، غلامعلی حدادعادل نامزد انتخابات ریاست جمهوری دوره یازدهم صبح امروز در اتاق بازرگانی ایران اظهار داشت: من دولت خود را دولت تقوا و تدبیر نامیده‌ام، زیرا مشکلات یا از بی‌تقوایی، یا از بی‌تدبیری و یا از هر دو است و اگر این دو موضوع را در کشور گسترش دهیم، مشکلات حل خواهد شد، ضمن این‌که مسؤولیت‌ها هر چه بالاتر می‌رود، مدیریت کلان نیاز به تعقل بیش‌تری دارد.

وی افزود: من یک فرد دانشگاهی هستم و هنوز هم تدریس می‌کنم و از اصول فکر و کار من اعتماد به دانش‌تخصصی و تجربه است و اهل تصمیم‌گیری شخصی و فردی نبوده و به حدود اختیارات رئیس جمهور واقف هستم.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری کشور افزود: از نکات مورد نظر من، تأکید بر ثبات مدیریت است و در مسائل شخصی موضوعی را به وزرا تحمیل نکرده و به آن‌ها اختیار می‌دهم، تا احساس مسؤولیت کنند.

حدادعادل گفت:‌ من معتقد هستم کشور نیاز به آرامش دارد و در رفتار آدمی معتدل و در اصول آدمی پابرجا هستم و هر جا به اصول انقلاب اسلامی خدشه‌ای وارد شود، بی‌درنگ واکنش نشان خواهم داد.

وی تصریح کرد: از مشکلات ما در 8 سال گذشته این بوده که عده‌ای خواسته‌اند کشور را با تضاد اداره کنند، که این روش‌ها، روش‌هایی اسلامی نیست.

حدادعادل درباره مسائل اقتصادی توضیح داد: من به بخش خصوصی معتقد هستم و هیچ‌گاه به جریانات غیراسلامی روی خوش نشان نداده‌ام.

این کاندیدای ریاست جمهوری اضافه کرد: قانون سیاست‌های کلی اصل 44 در دوره ریاست مجلس بودن من به تصویب رسید و من معتقد به این کار هستم، ضمن این‌که من به اقتصاد بدون نفت نیز اهمیت زیادی می‌دهم، زیرا نفت در کشور ایجاد رخوت کرده و انرژی اقتصادی و اجتماعی برای ما ایجاد نمی‌کند، بنا‌بر‌این اقتصاد وابسته به نفت را باید اصلاح کرد و کشاورزی و توجه به منابع طبیعی یکی از جای‌گزین‌های مطمئن برای درآمد نفت به شمار می‌رود.

حدادعادل یادآور شد: اگر کشاورزی ما به صورت منظم تنظیم شود، اشتغال و درآمد فراوانی خواهیم داشت و از وابستگی به نفت کاسته خواهد شد.

وی در مورد علت بروز رکود و تورم اعلام کرد: مشکلات ما از سه عامل ساختاری، سیاست‌گذاری و تحریم خارجی است.

این کاندیدای ریاست جمهوری در مورد پرسش دوم و تغییر اساسی در سیاسات‌های اقتصادی توضیح داد: یک راه‌حل کوتاه و یک راه‌حل میان‌مدت دارم، راه‌حل کوتاه‌مدت تلاش برای تثبیت و تک‌نرخی شدن ارز است، تا سرمایه‌گذاران اطمینان پیدا کنند، هم‌چنین دولت باید هزینه‌های خود را کم کند، تا نرخ ارز تثبیت شود و راه‌حل میان‌مدت، حل مشکلات کشور را اجرای سیاست‌های اصل 44 قانون اساسی است و دولت باید تا جایی که می‌تواند، کارها را به بخش‌خصوی واگذار کند.

حداد عادل در مورد نحوه سیاست‌گذاری در اقتصاد کشور گفت: استفاده از دانش متخصصان و همراه کردن ملت، راه‌کار من برای سیاست‌گذاری و تصمیم‌گیری در اقتصاد ایران است و اگر ملت را برای جهاد اقتصادی آماده کنیم، با تکیه بر دانش و تجربه می‌توان تهدیدها را به فرصت تبدیل کرد.

وی افزود: جنگ اقتصادی باید سبب شود، اقتصاد ما از این حالت بیماری خارج شده و پویا شود، ما می‌توانیم با بسیاری از کشورهای منطقه و دنیا همکاری کنیم.

حدادعادل در خصوص مشکل ناهماهنگی در اجرا اعلام کرد:‌ قصد من ایجاد معاونت تولید و اشتغال در کنار ریاست‌جمهوری است، تا همه مسائل کشور را به خوبی اداره کند.

وی افزود: یکی از برنامه‌های من در مسائل بانکی جدیت اصلاح در نظام بانکی است و تصمیم دارم جمعی 20 نفره به‌عنوان مشاوران اقتصادی به صورت تمام وقت در کنار خود داشته باشم که باید متخصصان رشته‌های مختلف اقتصادی و دست‌اندرکاران اقتصاد باشند و در تشکیل این جمع به‌طور حتم از نظرات استفاده خواهم کرد، تا برای تصمیم‌گیری در مورد موضوعات تمام دیدگاه‌ها مطرح شود و با چنین اتاق فکری پیش برویم.

حداد عادل گفت: یکی از کارهای لازم اصلاح نظام بانکی است و امروز بانک‌ها به بنگاه اقتصادی تبدیل شده‌اند و هیچ جای دنیا بانک وارد فعالیت اقتصادی نمی‌شود.

وی درباره استفاده از متخصصان خارجی توضیح داد: اولویت ما استفاده از متخصصان داخلی است، اما در صورت نیاز کشور به استفاده از متخصصان خارجی این کار را انجام خواهیم داد.

حداد عادل در خصوص پذیرش تقصیرها و مسؤولیت‌ها گفت: من مسؤولیت‌های خود را می‌پذیرم و ادعای معجزه نمی‌کنم.

وی در مورد پرداخت یارانه‌ها،‌ بیان کرد: پرداخت یارانه اشکالاتی دارد، اما متوقف نخواهد شد و در سال 1392 نیز قرار است همین مقدار کنونی یارانه به مردم پرداخت شود و ما مدتهاست در مجلس در مقابل افزایش میزان یارانه مقاومت کرده‌ایم، زیرا روش درستی نیست و اگر دولت قانون مجلس مبنی بر دادن 30 درصد درآمد حاصل از هدف‌مندی یارانه‌ها را اجرا می‌کرد، اکنون با این مشکلات و این نرخ تورم روبه‌رو نبودیم.

این کاندیدای ریاست جمهوری در مورد استفاده از دل و عشق در اجرای کارها بیان کرد: ما نیز به عشق در کارها معتقد هستیم. قانون اساسی مرزبندی کرده، اما دولت و مجلس باید با دوستی و روابط قلبی مشکلات خود را حل کنند.

وی ادامه داد: من به بخش خصوصی اعتماد دارم و از مدیریت و تجربه آن در اداره کشور استفاده خواهم کرد.

حداد عادل در مورد سامان‌دهی اقتصاد کشور تصریح کرد: من اهل صرفه‌جویی و انضباط مالی هستم.

حداد عادل اضافه کرد: معتقدم وظیفه اصلی دولت، سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی، هدایت و هماهنگی است و کار در اقتصاد باید به بخش خصوصی سپرده شود و مصر هستیم، با اجرای درست قانون اصل 44 برای میان مدت به رونق کسب و کار و ایجاد اشتغال کمک کنیم.

وی در مورد مبادلات پولی ایران، عنوان کرد: وقتی دشمن راه مبادلات پولی ما را بسته باید با استفاده از کارهای دیگر،‌راه را باز کنیم. مفاد اقتصادی مثل خوره است و اگر با آن برخورد نکنیم، همه امیدها به باد خواهد رفت.

این نامزد ریاست جمهوری تصریح کرد: اگر ما بخواهیم از قانون به بی‌قانونی فرار کنیم راه به جایی نخواهیم برد و باید متوجه بود که قانون بد قابل اصلاح است، اما بی قانونی کمکی به کسی نخواهد کرد.

انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها