امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۱۵:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120390
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «یوسف ادعیس» وزیر اوقاف فلسطین در واکنش به تقدیم طرح تقسیم مسجدالاقصی به کنست (پارلمان)

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «یوسف ادعیس» وزیر اوقاف فلسطین در واکنش به تقدیم طرح تقسیم مسجدالاقصی به کنست (پارلمان) در طی یکماه آینده گفت که رژیم صهیونیستی با این اقدام قصد دارد احساسات فلسطینیان، اعرب و مسلمانان را بیازماید.

بر اساس گزارش «فلسطین الیوم»، ادعیس افزود: رژیم اشغالگر بیشتر از چند بار با مطرح کردن این موضوع اعراب و مسلمانان و میزان خشم آنان در خصوص تعرض به مسجدالاقصی را آزموده است.

پس از آنکه برخی مقامات اسرائیلی دوشنبه (دیروز) کنست قصد دارد ماه طرح تقسیم مسجدالاقصی را به رای بگذارد، واکنش‌های بسیاری علیه آن انجام شد.

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین «حماس» ضمن هشدار در مورد طرح مذکور اعلام کرد که در صورت اجرایی شدن آن منطقه دچار آشوب خواهد شد. «سامی ابو زهری» سخنگوی این جنبش از جامعه بین‌الملل خواست که به مسئولیت‌های خود در قبال یورش‌های اسرائیلی به مسجدالاقصی و شهر قدس عمل کنند.

شورای انقلابی جنبش فتح نیز در این مورد هشدار داد و اعلام کرد که در صورت به خطر افتادن مسجدالاقصی با این طرح کل منطقه منفجر خواهد شد.

این شورا تلاش رژیم صهیونیستی برای تقسیم زمانی و مکانی در مسجدالاقصی را بر اساس قوانین بین‌الملل باطل اعلام کرد و از تمام کشورهای عربی و اسلامی خواست به یاری مسجدالاقصی و قدس بشتابند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها