امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۰:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120392
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وزارت امور خارجه روسیه گفت: آمریکا بر مساله استفاده از سلاح‌های شیمیایی توسط تروریست های ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وزارت امور خارجه روسیه گفت: آمریکا بر مساله استفاده از سلاح‌های شیمیایی توسط تروریست های داعش در عراق و سوریه چشمانش را بسته‌است.

خبرگزاری روسی ایتارتاس روز سه‌شنبه نوشت که روسیه از آمریکا درخواست دارد تا به پیامدهای زیان‌بار سیاست‌های دوگانه خود در قبال سلاح‌های شیمیایی توجه داشته‌باشد.

بعد از انتشار مقاله روزنامه نیویورک تایمز درباره کشف باقی‌مانده سلاح‌های شیمیایی رژیم بعثی صدام که علیه ایران در دوران دفاع مقدس استفاده شدند، وزارت خارجه روسیه امروز (سه‌شنبه) گفت آمریکا در قبال مساله استفاده از سلاح‌های شیمیایی سیاست‌های دوگانه‌ای دارد.

روزنامه نیویورک تایمز روز 23 مهر، طی گزارشی تفصیلی از وجود سلاح‌های شیمیایی آمریکایی و اروپایی - که در جنگ تحمیلی علیه ایران توسط آمریکا و متحدانش به عراق داده شد- و خطر استفاده از آن توسط تروریست‌های افراطی داعش پرده برداشت.

نیویورک تایمز در این گزارش نوشت:‌ سلاح‌های شیمیایی غرب که در جنگ تحمیلی صدام علیه جمهوری اسلامی ایران برای کشتار بی‌رحمانه و غیرانسانی ایرانیان به‌کار گرفته‌شدند امروز می‌تواند بمب خطری در دست تکفیری‌های افراطی داعش باشد.

از سال 2004 تا 2011 نیروهای نظامی آمریکایی و یا عراقی‌هایی که توسط آمریکایی‌ها آموزش دیدند به طور مستمر با سلاح‌های شیمیایی باقی‌مانده از روزه «صدام حسین» مواجه و در 6 مورد مجروح شدند. نظامیان آمریکایی تا کنون طی گزارشات سرّی از کشف 5،000 کلاهک هسته‌ای، گلوله توپ و یا بمب‌های هوایی خبر دادند.

به گفته وزارت امور خارجه روسیه این گزارش نیویورک تایمز سوالات اساسی بسیاری از موضع‌گیری قوانین بین‌المللی در ذهن ایجاد می‌کند.

وزارت امور خارجه روسیه ادامه داد «با کشف سلاح های شیمیایی، آمریکا می‌بایست بر اساس مفاد کنوانسیون منع سلاح‌های شیمیایی به سازمان منع جنگ‌افزارهای شیمیایی اطلاع می‌داد و سپس آن سلاح‌ها را با کنترل این سازمان نابود می‌کرد».

این درحالیست که آمریکا و متحدانش به دنبال ایجاد کمپینی علیه مقامات سوریه به بهانه سلاح‌های شیمیایی هستند؛ زمانی که سازمان منع جنگ‌افزارهای شیمیایی در حال انجام ماموریت در سوریه برای برطرف کردن سوءظن‌ها در استفاده از ترکیبات حاوی کلر بااهداف نظامی بود، آمریکا به دولت بشار اسد اتهام استفاده از سلاح‌های شیمیایی زد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار