امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۲۲:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120394
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه صهیونیستی هاآرتص نوشت حزب کارگر انگلیس دوست اسراییل نیست؛ «هفته گذشته رهبران حزب

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه صهیونیستی هاآرتص نوشت حزب کارگر انگلیس دوست اسراییل نیست؛ «هفته گذشته رهبران حزب کارگر انگلیس در مصوبه‌ای به نمایندگان پارلمانی خود دستور دادند برای به رسمیت شناختن دولت مستقل فلسطینی رای مثبت دهند؛ بسیاری از نمایندگان حزب محافظه‌کار انگلیس حاضر نبوده و بسیاری از حاضران این حزب از رای مثبت به این مصوبه امتناع کردند».

رای مثبت انگلیس در به رسمیت شناختن دولت مستقل فلسطینی، به گفته هاآرتص، نشان از این است که حزب کارگر انگلیس «دوست اسراییل» نیست.

سال‌های پس از جنگ جهانی اول وقتی محافظه‌کاران بر انگلیس حاکم بودند «کتاب سفید» را – که مصوبه‌ای از سال‌های منتهی به جنگ جهانی اول برای حقوق مساوی بین یهودیان و اعراب در فلسطین بود – به رسمیت شناختند؛ در این زمان ‌حزب کار رژیم صهیونیستی امیدوار بود که با روی‌کار آمدن همتای انگلیسی‌اش شرایط سیاسی در انگلیس به نفع اسراییل تغییر کند.

بعد از سال‌های جنگ جهانی دوم و با روی‌کارآمدن حزب کارگر، سیاست‌های انگلیس بر ضد اسراییل افزایش یافت تا جاییکه این سال ها بدترین سال‌ها در روابط انگلیس و اسراییل بودند؛ به نوشته هاآرتض «حزب کارگر مشخص نکرد طرفدار اسراییل است یا علیه اسراییل».

به نوشته هاآرتص اقدام اخیر حزب کارگر انگلیس در تصویب لایحه پیشنهادی برای به رسمیت شناختن دولت مستقل فلسطینی نشان دیگری از عدم دوستی این حزب با رژیم صهیونیستی است.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها