امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۶:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120404
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، خبرنگار شبکه خبری راشاتودی از تلاش نیروهای دفاع مردمی و عبور مخفیانه 23 شهروند از حلقه ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، خبرنگار شبکه خبری راشاتودی از تلاش نیروهای دفاع مردمی و عبور مخفیانه 23 شهروند از حلقه محاصره با کمک این نیروها خبر داده اما نوشته است که هنوز 200 خانواده در کوبانی مانده‌اند.

بر اساس گفته‌های وی، 75 خانواده در یک مکان تجمع کرده‌اند.

درگیری‌ها میان نیروهیا مدافع کوبانی و داعش از دیروز شدت گرفته است. دیروز شدت حملات توپخانه‌ای داعش به قدری بود که یکی از خبرنگاران از محل گفته بود «تقریباً هر 2 دقیقه یک خمپاره در کوبانی فرود می آید.»

 

کوبانی در فاصله بسیار نزدیکی به مرز ترکیه قرار دارد به گونه‌ای که مرزنشینان ترکیه با تجمع بر روی ارتفاعات، آثار برخورد گلوله‌های توپ داعش به کوبانی را به راحتی می‌بینند.

 
این شهر تحت حملات شدید داعش قرار دارد و چندی پیش حتی حدوداً نیمی از شهر به تصرف داعش درآمد ولی با مقاومت نیروهای دفاع مردمی، تروریست‌ها مجبور به ترک شهر شدند.

دولت ترکیه می‌گید که مرزهای خود را به سمت سوریه بسته ولی برخی رسانه‌ها مدعی‌اند که عناصر داعش هنوز هم آزادانه از این خطوط مرزی رد می‌شوند.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها