امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۲:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120432
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی فریدونی به عنوان مدیر کل مجامع تشکل‌ها و فعالیت‌های فرهنگی، وزارت فرهنگ و ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی فریدونی به عنوان مدیر کل مجامع تشکل‌ها و فعالیت‌های فرهنگی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منصوب شد.
در متن این حکم آمده است:

نظر به مراتب علمی، سوابق فرهنگی و تجارب جنابعالی به موجب این حکم به سمت "مدیر کل دفتر مجامع، تشکل ها و فعالیت های فرهنگی" منصوب می شوید.

امید می‌رود با استعانت از خداوند متعال و بهره گیری از ظرفیت های موجود فرهنگی نسبت به برنامه ریزی و ساماندهی عرضه محصولات فرهنگی و هنری، توسعه پژوهش های فرهنگی، اجتماعی و ادبی، نظارت بر فعالیت های مذهبی، فرهنگی و هنری فرق، مذاهب و اقلیت های دینی و همکاری با مجامع، انجمن ها، بنیادها و تشکل های فرهنگی هنری موفق باشید.

وی پیش از این و در دوران دبیرکلی محمدحسین ملک احمدی دبیرکل سابق نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به عنوان مدیرکل منابع مشغول فعالیت بود.

این گزارش اضافه می‌کند، فریدونی فارغ التحصیل دکتری علوم سیاسی از دانشگاه تهران و دارای تحصیلات حوزوی تا سطح خارج از حوزه علمیه قم است.

وی که از کارکنان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم بوده است، سابقه حضور در سمت معاونت مطبوعاتی و تبلیغات و همچنین عضویت در شورای پژوهشی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان را نیز در کارنامه خود دارد.

فریدونی در حوزه آموزش عالی نیز سابقه تدریس در دانشگاه هایی چون؛ دانشگاه های شهید چمران و علوم پزشکی اهواز به همراه دانشگاه های سراسری و پیام نور کاشان را داشته است.

وی همچنین در حوزه نشر چندین کتاب از جمله؛ اندیشه سیاسی اخوان الصفا، اندیشه سیاسی ابوالحسن عامری، گفتمان سیاسی در اندیشه علوی و... را به رشته تحریر درآورده و در سال 1383 نیز به عنوان پژوهشگر نمونه استان قم انتخاب شده است.

پیش از این محمدرضا وصفی به عنوان مدیر کل مجامع تشکل‌ها و فعالیت‌های فرهنگی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فعالیت می‌کرد ، اما وی از ابتدای سال میلادی جدید رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در اتریش می‌شود.

این در حالی است که از ابتدای سال 1393 مدیرکل دفتر مجامع و فعالیت‌های فرهنگی وزارت ارشاد خواستار معرفی فرد دیگری به عنوان جایگزین خود شده بود، اما به دلیل در پیش بودن نمایشگاه کتاب با این امر مخالفت شد و محمدرضا وصفی مسئولیت بخش بین‌الملل نمایشگاه کتاب را هم پذیرفت و همچنان به همکاری با معاونت فرهنگی ادامه داد. اما با معرفی فریدونی وی از این پس در مجامع فعالیت خواهد کرد.

این گزارش اضافه می‌کند مراسم تودیع و معارفه مدیرکل مجامع سابق و فریدونی هفته آینده برگزار خواهد شد.
انتهای پیام/
   

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها