امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۱۸:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120437
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; – گروه ادبیات انقلاب اسلامی؛ در آستانه برگزاری دومین مراسم «عصر هنر انقلاب» که به پاسداشت محمدحسین قدمی اختصاص ...

پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; – گروه ادبیات انقلاب اسلامی؛ در آستانه برگزاری دومین مراسم «عصر هنر انقلاب» که به پاسداشت محمدحسین قدمی اختصاص دارد، رحیم مخدومی در گفتگوی کوتاهی با فارس گفت: ما آقای قدمی را علاوه بر حوزه خاطره دفاع مقدس از آموزش و پرورش با ایشان آشنا هستیم. زمانی که در واحد قرآن اداره کل آموزش و پرورش استان تهران فعالیت داشتند می شناسیم. اداره کل ان زمان هم گستره وسیعی داشت و قم و قزوین و کرج را علاوه بر تهران تحت پوشش داشت. ایشان در آن زمان در واحد قرآن ان اداره فعال بودند و از این حیث ایشان یک معلم است و هرجا نیز ورود پیدا کرده با همین انگیزه معلمی ورود پیدا کرده اند و هنوز هم با این روح زندگی می کنند.

مخدومی در ادامه اظهارات خود افزود: ایشان جبهه هم که می رود با همین روحیه و فضاست. به عنوان معلم در کنار دانش آموزان در خط مقدم جبهه حضور دارند و در حقیقت کلاس و آموزش و پرورش را به جبهه می برند. اتفاقات جالبی هم در مدت حضور ایشان می افتد. بدون  اینکه به عنوان عکاس عرض اندام کند یا به قصد انتشار عکسها، عکاسی کند یکی از عکسهایشان به یکی از اسناد ماندگار هشت سال تاریخ دفاع مقدس تبدیل می شود. عکسی که در آن حاج حسین مظفر پیکر یک رزمنده که تازه به شهادت می رسد را در دست گرفته است.

این نویسنده حوزه دفاع مقدس با اشاره به اینکه قدمی با همین روحیه به حوزه هنری ورود پیدا می کند افزود: ایشان در حقیقت کلاس بزرگ تری به نام «شب‌ خاطره» را ابداع می کند که در سطح کشور به الگوی خاص خود تبدیل می شود به گونه ای که در سایر شهرستان ها و استان ها نیز یادواره های شهدا که تا پیش از آن مثل یک مجلس ختم برگزار می شود آرام آرام به همین سبک تغییر شکل داد. این کار بزرگ زمانی صورت می گیرد که در آن زمان این تیپ کارها را تحویل نمی گرفتند. ایشان و عده ای دیگر تمام تجربه و انرژی خود را پای این کار آورده و مصروف آن می کنند. در ادامه هم با ثابت قدمی این مراسم را پیش بردند.

مخدومی در ادامه گفتگوی خود با اشاره به نتایج این برنامه فرهنگی گفت: از دل مراسم «شب‌های خاطره» فیلم و کتاب و سوژه برای کار فرهنگی استخراج می شد. قدمی بدون اینکه خودش بداند مشغول کد دادن به نویسنده ها بود. راوی هایی که در این مراسم ها حضور پیدا می کردند وقتی مخاطب و بازخورد کارهایشان را دیدند انگیزه ای برای تالیف کتاب پیدا کردند که این خاطرات را مکتوب کنند.

مسئول برگزاری سه دوره جشنواره داستان مردمی رسول آفتاب در ادامه گفت: یکی دیگر از ویژگی های قدمی این است دنبال پرش و سکوی پرتاب نیست. اول سالهای سال است که بستری برای یک نوع کلاس‌داری بزرگتر پیدا کرده و خسته نمی شود. طمع چیزی دیگری ندارد. قدمی پایگاه بزرگ فرهنگی طلب می کرد که آن را پیدا کرده است و همچنان هم با انرژی کار خود را پیش می برد و هر بار هم گویی آن را برای اولین بار برگزار می کند.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها