امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۹:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120451
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 57
محمد قربان پور مدیرمسئول انتشارات طوبای محبت در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; پیرامون فعالیت در نمایشگاه بین ...

محمد قربان پور مدیرمسئول انتشارات طوبای محبت در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; پیرامون فعالیت در نمایشگاه بین المللی کتاب فرانکفورت و قرارهای کاری با ناشران سایر کشورها اظهار داشت: در طول برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب فرانکفورت 100 عنوان کتاب به 7 زبان عرضه کرده‌ایم، که عمدتا این آثار طی دو روز اول نمایشگاه یا اهدا شد و یا از سوی برخی ناشران خریداری شده است.

به گفته وی، از دیگر فعالیت‌ها ارتباط گیری با مراکز اسلامی و علمی بود، این ارتباط اکنون هم استمرار داشته و در حال پیگیری است.

مدیرمسئول انتشارات طوبای محبت با بیان اینکه این ارتباط‌ها ادامه می‌یابد تا در طی سال کتاب‌هایی با موضوعات اسلامی ترجمه و تبادل شود، افزود: ترجمه آثار به زبان‌های فرانسه، انگلیسی، آلمانی، عربی، اردو و فارسی به این مراکز ارسال می‌شود.

قربان‌پور با بیان اینکه ارتباط ها از روز اول نمایشگاه کتاب فرانکفورت آغاز شد، گفت: در روز پایانی نمایشگاه هم نشست تخصصی پیرامون ضرورت تبلیغ و نشر آثار دینی در عرصه بین الملل داشتیم، این نشست با سخنرانی محمد شجاعی برگزار شد و در آن مطرح شد که ترجمه آثار دینی باید به چه شکل باشد، وظایف موسسات و نهادهای علمی داخل کشور چیست و...

به گفته مدیرمسئول انتشارات طوبای محبت، مهمترین برنامه ای که اجرا شد اینکه پس از نمایشگاه بین المللی کتاب فرانکفورت سفری به کلن داشتیم و دفتر ثابت نمایندگی انتشارات را در این شهر فعال کردیم، این دفتر مسئول توزیع کتب ترجمه شده به زبان‌های آلمانی، فرانسوی، انگلیسی، اردو، فارسی و دیگر زبان‌های اروپایی خواهد بود. ما از تهران مستقیم کتاب را برای این مرکز ارسال می‌کنیم تا بین مراکز علمی و اسلامی توزیع کند.

قربان‌پور ضمن اشاره به اینکه کتاب‌هایی که به همراه برده بودیم ارائه کردیم تا توزیع شود، عنوان کرد: با برخی ناشران اسلامی برای رایت گفت‌وگو کردیم البته این گفت‌وگوها در مرحله مقدماتی قرار دارد و روند تحقق هنوز قطعی نشده است.صحبت‌های اولیه برای واگذاری رایت 5 عنوان صورت گرفته اما نهایی نشده است، تنها گفت‌وگو در این راستا اجرایی شده است.

قربان‌پور بیان کرد: در ادامه مسیر سفر به شهر پاریس رفتیم تا با مراکز مختلف هم ارتباط برقرار کینم از این رو با نشریه «البراق» نشستی برپا شد این ناشر تاکنون 600 کتاب اسلامی به فرانسوی ترجمه کرده است، بر این اساس مذاکرات آغاز شد تا کتاب‌هایی که ترجمه و چاپ شده به این مرکز عرضه کرده و کتاب‌های آن را نیز خریداری کنیم. البته تبادلاتی در حوزه زبان فرانسوی و عربی صورت گرفت.

بر اساس این گزارش، از سال ١٣٨٢ در عرصه نشر دینی طوبای محبت مشغول فعالیت است، در طول بیش از ده سال این ناشر موفق شده ٤٠٠ عنوان کتاب در حوزه‌های دینی و یا حول محور دین منتشر کند.

محوریت آثار طوبای محبت قرآن، اهل بیت، تربیت اسلامی و حتی پاسخگویی به برخی شبهات جامعه است، این آثار به چند زبان منتشر شده است.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها