امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۶:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120467
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
«مرتضی خدمتکار» مدیر اداره آموزش معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان ...

«مرتضی خدمتکار» مدیر اداره آموزش معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به زمان اعلام نتایج دوازدهمین دوره آزمون قرآن ارشاد، اظهار داشت: پاسخ‌نامه‌های آزمون هم‌اکنون در حال تصحیح است و بر اساس پیش‌بینی‌ها نتایج آزمون قرآن و عترت ارشاد تا پایان وقت اداری فردا اعلام خواهد شد.

اصفهان برترین استان در برگزاری آزمون قرآن و عترت ارشاد

وی ادامه داد: با توجه به اینکه امسال برای نخستین‌بار پاسخ‌نامه‌ها رایانه‌ای تصحیح می‌شود نتایج پس از گذشت کمتر از یک‌ماه از برگزاری آزمون اعلام خواهد شد.

خدمتکار با اشاره به عملکرد استان‌ها در راستای برگزاری دوازدهمین دوره آزمون قرآن و عترت ارشاد، گفت: از چند نظر می‌توان عملکرد استان‌ها را برسی کرد؛ در زمینه برپایی دقیق و منظم آزمون طبق ارزیابی‌ها استان‌های اصفهان، مرکزی و کرمان موفق‌تر از سایر استان‌ها عمل کردند و از نظر میزان جذب شرکت‌کننده نیز استان‌های اصفهان، خراسان رضوی، کرمان و یزد از امتیاز بیشتری برخوردارند.

سطح نمرات پذیرفته‌شدگان پایین‌تر از دوره‌های قبلی خواهد بود

وی با بیان اینکه آمار پذیرفته شدگان در هر استان فردا همزمان با اعلام نتایج بر روی سایت معاونت قرآن و عترت ارشاد قرار می‌گیرد، خاطر نشان کرد: در آزمون قرآن و عترت امسال برای نخستین‌بار نمره منفی نیز لحاظ شده است به همین جهت ممکن است درصد قبولی‌ها و همچنین سطح نمرات پذیرفته‌شدگان نسبت به دوره‌های گذشته پایین‌تر باشد اما با این اقدام نمرات به سطح واقعی نزدیک‌تر خواهد شد.

خدمتکار با اشاره به زمان اعطای گواهینامه پذیرفته‌شدگان و اهدای جوایز، گفت: طبق قولی که داده بودیم به 160 نفر از پذیرفته‌شدگان کمک هزینه سفر به حج عمره و عتبات اهدا می‌کنیم که این برگزیدگان حداکثر تا دو هفته پس از اعلام نتایج معرفی می‌شوند.

برگزاری همایشی برای اهدای جوایز به 160 برگزیده

مدیر اداره آموزش معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: سعی داریم اهدای جوایز به برگزیدگان را در زمانی مناسب در همایشی با حضور «علی جنتی» وزیر ارشاد و حجت‌الاسلام «حشمتی» معاون قرآنی وزیر ارشاد برگزار کنیم.

وی درباره اعطای گواهینامه به افرادی که موفق به کسب حد نصاب نمره در آزمون قرآن و عترت ارشاد شده‌اند، تصریح کرد: حداکثر تا 20 آبان‌ماه گواهی‌نامه پذیرفته‌شدگان اعطا خواهد شد.

به گزارش فارس، دوازدهمین دوره آزمون قرآن و عترت وزارت ارشاد به صورت سراسری جمعه چهارم مهرماه برگزار شد.

انتهای پیام/م.خ

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار