امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 15
۲۲:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120488
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۳۹
تعداد بازدید: 49
به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مظفر الوندی در نشست تخصصی، نقش رهبران دینی در خشونت علیه کودکان اظهار داشت: یکی از مباحث ...

به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مظفر الوندی در نشست تخصصی، نقش رهبران دینی در خشونت علیه کودکان اظهار داشت: یکی از مباحث مهمی که از ابتدای تشکیل مرجع ملی کودک مورد توجه قرار گرفت، موضوع خشونت علیه کودکان در ابعاد مختلف روحی، جسمی و روانی بود.

وی افزود: گرچه سازمان ملل به طور عمومی موضوع خشونت را در صدر برنامه‌های خود قرار داده، اما به طور ویژه پیشنهاد رئیس‌جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل متحد مبنی بر جهانی عاری از خشونت با اجماع به تصویب رسید.

دبیر مجمع ملی کنوانسیون حقوق کودک گفت: مرجع ملی در حال حاضر علاوه بر این نشست‌ها با محوریت نقش رهبران دینی و مذهبی شکل گرفته در دو یا سه زمینه دیگر در خصوص خشونت، اقداماتی را در دست اجرا دارد.

دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک تصریح کرد: یکی از این اقدامات تشکیل کارگروه ویژه هماهنگی بین بخشی دستگاه‌های ذیربط برای جلوگیری از خشونت بود که در حال حاضر به طور منظم برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: پس از تعیین مصادیق خشونت و شناسایی نمایندگان ذیربط اقدام به تشکیل کمیته بین بخشی با حضور دستگاه‌ها خواهد شد.

الوندی تصریح کرد: بررسی اولویت‌های حمایت از کودکان که یک پروژه تحقیقاتی و علمی است، از جمله اقداماتی است که ما در دستور کار داریم که در این پروژه با نظرسنجی از صدها تن از تصمیم‌گیران، کارشناسان و نمایندگان، اولویت برنامه‌های اجرایی پیش‌بینی می‌شود.

وی تشکیل بانک جامع اطلاعات کودکان و نوجوانان را یکی دیگر از اقدامات مرجع ملی عنوان کرد و گفت: مقدمات اجرای این بانک اطلاعاتی آغاز شده و تا پایان سال جاری سازه‌های اصلی آن عملیاتی خواهد شد.

الوندی در خصوص نقش رهبران مذهبی در بحث خشونت علیه کودکان گفت: در این زمینه چهار محور جهت بررسی خشونت علیه کودکان وجود دارد که محور نشست اول تبعیض بود که تیرماه برگزار شد.

وی محور نشست دوم را نقش رهبران دینی در خشونت علیه کودکان عنوان کرد و گفت: نشست‌های دیگری هم در روزهای آتی برگزار می‌شود که محورهای آن ازدواج‌های زودهنگام و اجباری و همچنین خشونت‌های جنسی است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها