امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۳:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120490
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۳۹
تعداد بازدید: 43
علی‌اصغر فانی، وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; و در پاسخ به این پرسش که «گفته می‌شود حدود ...

علی‌اصغر فانی، وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; و در پاسخ به این پرسش که «گفته می‌شود حدود 120 هزار کلاس نا ایمن از لحاظ گرمایشی در کشور وجود دارد ضمن اینکه این مدارس بیمه آتش‌سوزی هم ندارند، آیا این موضوع صحیح است؟»، اظهار داشت: نخست اینکه تمام دانش‌آموزان همه ساله بیمه می‌شوند و امسال در قراردادی که با شرکت‌های بیمه داشتیم یک پیش‌بینی بحث آتش‌سوزی را داشتیم.

وی افزود: اگر هر حادثه ناگواری برای دانش‌آموزان رخ دهد شرکت‌های بیمه موظف می‌شوند بخشی از خسارت را جبران کنند؛ امیدواریم که ایمن‌سازی وسایل گرمایشی را امسال دنبال کنیم و با تدبیری که برای شرکت‌های بیمه پیش‌بینی شده است وضعیت نسبت به سال‌های قبل بهتر شود.

فانی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس تأکید کرد: مصمم هستیم حداکثر ظرف مدت دو یا سه سال آینده مسئله سیستم‌های گرمایشی مدارس را برای همیشه حل کنیم.

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که «امسال چه تعدادی از سیستم‌های گرمایشی مدارس استانداردسازی می‌شود؟»، گفت: در اعتبارات سال 93 هم دولت و هم مجلس اعتباری را تصویب کرده است که به موجب آن قادر خواهیم بود تعداد قابل توجهی از مدارس را که بیش از 20 درصد بخاری‌هاست، تبدیل کنیم و در سال آینده و سال‌های آینده به نتیجه نهایی برسانیم.

وی در پاسخ به این پرسش که «آیا ساختمان‌های مدارس شامل بیمه آتش‌سوزی می‌شوند؟»، تصریح کرد: دانش‌آموزان را بیمه کردیم تا از طریق بیمه دانش‌آموزی با تمهیداتی که در نظر گرفتیم این موضوعات را دنبال کنیم؛ امیدواریم اتفاقی نیفتد، اما اگر اتفاقی رخ دهد بیمه جبران خسارت می‌کند.

فانی گفت: متأسفانه امسال اعتباری برای بیمه ساختمان‌های آموزش و پرورش در اختیار نداریم و برای سال آینده هم فعلاً مشخص نیست.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها