امروز : چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 13
۲۰:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120496
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۳۹
تعداد بازدید: 80
به گزارش گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی شمخانی نماینده رهبر معظم انقلاب و دبیر شورای عالی امنیت ملی عصر سه شنبه در دیدار ...

به گزارش گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی شمخانی نماینده رهبر معظم انقلاب و دبیر شورای عالی امنیت ملی عصر سه شنبه در دیدار با «حیدر العبادی» نخست وزیر عراق گفت: رویکرد اصولی جمهوری اسلامی ایران کمک به برقراری ثبات و امنیت در عراق و انتقال تجربیات در حوزه مبارزه با تروریسم به نیروهای مسلح این کشور است.

شمخانی با اشاره به اشتراکات فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و امنیتی بین دو کشور، تداوم همکاری‌های نزدیک بین دو دولت به منظور هم افزایی در ظرفیت‌های راهبردی و حیاتی را تامین کننده منافع مشترک دو ملت و شکوفایی بیش از پیش روابط منحصر به فرد بین ایران و عراق عنوان کرد.

وی افزود: مبارزه بی امان با تروریسم تکفیری و عوامل پشتیبان آن، مهمترین اولویت در حوزه همکاری‌های مشترک ایران و عراق است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی، شناسایی و از میان بردن زمینه‌های شکل گیری تروریسم تکفیری که ریشه در ساختارهای سنتی حکومت در برخی کشورهای عربی دارد را ضروری عنوان کرد و افزود: استمرار مسیر اشتباه ایجاد گروه‌های تروریستی جدید، به معنای تداوم بحران و ناامنی در منطقه بوده و با ایجاد فرسایش در منابع و ظرفیت‌های انسانی و اقتصادی کشورهای اسلامی، اقدامی در مسیر تامین امنیت رژیم صهیونیستی است.

شمخانی افزود: همبستگی و اتحاد بین گروه‌های مختلف سیاسی، دولت، مردم و مرجعیت دینی عراق اصلی‌ترین عامل قدرت ساز و مانع اصلی در برابر نیروهای تروریستی و کشورهای حامی آن است.

وی با ابراز خرسندی از توسعه روند تسلط دولت عراق بر شرایط امنیتی این کشور و آزاد سازی بخش مهمی از مناطق اشغال شده توسط تروریست‌ها گفت: دستاوردهای حاصل از تقویت ارتش و نیروهای داوطلب مردمی نشان می‌دهد که کشور عراق با اتکا به ظرفیت‌های داخلی این کشور و بدون نیاز به کمک خارجی می‌تواند بر تهدید تروریسم فایق آید.

«حیدر العبادی» نخست وزیر عراق نیز در این دیدار اظهار داشت: دولت و ملت عراق همکاری و مساعدت موثر ایران در مقابله با تهدید تروریسم در عراق را هرگز فراموش نخواهد کرد.

وی ادامه داد: تهدید تروریسم متوجه موجودیت و امنیت همه کشورهای منطقه است و امیدواریم در سایه گسترش همکاری‌های منطقه‌ای و دفع فتنه تروریسم بتوانیم افق‌های تازه‌ای را در عرصه مناسبات مشترک اقتصادی، فرهنگی و سیاسی بگشاییم.

نخست وزیر عراق افزود: این کشور درگیر جنگی تمام عیار و فراگیر با تروریسم تکفیری بوده و مصمم است با مجاهدت فرزندان شجاع و سلحشور عراق، فتنه تروریسم را در این کشور نابود کند.

وی در پایان با اشاره به حضور تعدادی از وزرای اقتصادی این کشور در هیات همراه، گفت: بسیار علاقه مندیم که در کنار همکاری‌های مشترک ضد تروریسم، مراودات اقتصادی و تجاری بین دو کشور را نیز تقویت کرده و ارتقا دهیم.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها