امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۱۰:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120508
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۳۳
تعداد بازدید: 72
صاحبزاده ابوالخیر رهبر جمعیت علمای پاکستان در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در اسلام آباد اظهار داشت: در حال حاضر داعش در ...

صاحبزاده ابوالخیر رهبر جمعیت علمای پاکستان در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در اسلام آباد اظهار داشت: در حال حاضر داعش در سوریه،‌ عراق و سایر کشورها سرگرم است بنابراین خطری برای پاکستان محسوب نمی‌شود اما این گروه می‌تواند در آینده به تهدیدی بزرگ برای این کشور تبدیل شود.

وی افزود داعش گروهی است که از جنگجویان خارجی دشمن اسلام تشکیل شده و راه خوارج را که در زمان امام علی(ع) قصد ضربه زدن به مسلمانان را داشتند، دنبال می‌کند.

ابوالخیر بیان کرد: توهین و تخریب بارگاه انبیای الهی، اهل‌بیت و اولیای خدا همچنین کشتار بیرحمانه مسلمانان ارتباطی با اسلام ندارد و جنایات این گروه تکفیری در سوریه و عراق غیر قابل انکار است.

رهبر جمعیت علمای اسلام خاطر نشان کرد: اگر این گروه به موقع از بین نرود اثرات منفی آن دامنگیر همه کشورهای اسلامی می‌شود.

صاحبزاده ابوالخیر گفت: در حال حاضر داعش خطری برای پاکستان نیست اما گروهی از افراطیون که از نظرات این گروه پیروی می‌کنند زیارتگاه‌های مختلف و حسینیه‌ها را هدف حمله قرار می‌دهند که ممکن است با کمک این گروه تکفیری تقویت شده و در آینده مشکلات زیادی به وجود آورند.

به گفته رهبر جمعیت علمای اسلام، گرچه در پاکستان، طالبان و برخی گروه‌ها مسئولیت حمله به اماکن مقدسه را می‌پذیرند اما به هر حال این شیوه اشتباه است و فرقی نمی‌کند که طالبان، لشکر جهنگوی یا داعش مسئولیت آن را به عهده بگیرند.

ابوالخیر تأکید کرد: نه تنها سوریه، عراق و پاکستان بلکه اسلام از جانب داعش در خطر است زیرا هیچ یک از فعالیت‌های این گروه مطابق با اسلام نیست.

رهبر جمعیت علمای اسلام پاکستان بیان کرد: لابی صهیونیست‌ها و اسرائیل از داعش حمایت می‌کند زیرا حتی یک گروه غیر مسلمان نیز جرئت ندارد اقداماتی را که داعش انجام می‌دهد، انجام دهد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها