امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۳:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120510
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۳۳
تعداد بازدید: 26
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، نعمت‌الله ترکی در حاشیه جلسه ستاد تنظیم بازار استان تهران در جمع خبرنگاران درباره ساماندهی میادین میوه و تره‌بار اظهار ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، نعمت‌الله ترکی در حاشیه جلسه ستاد تنظیم بازار استان تهران در جمع خبرنگاران درباره ساماندهی میادین میوه و تره‌بار اظهار داشت: موضوع ساماندهی میادین میوه و تره‌بار و میدان مرکزی در شهر تهران در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت.

وی ادامه داد: 1400 غرفه در این میدان مرکزی استقرار دارد و 2 دهه است که از فعالیت این میدان می‌گذرد ولی هیچگونه نظارتی از سوی تعزیرات و سایر دستگاه‌های ذیربط صورت نگرفته است.

ترکی افزود: در 3 ماه گذشته نسبت به ساماندهی میادین میوه و تره‌بار شهر تهران اقدام شده است و سعی شده واسطه‌ها و دلالان در این زمینه کمتر شوند.

معاون برنامه‌ریزی و اشتغال استانداری تهران افزود: علاوه بر غرفه‌دارها 2300 نفر در میادین مشغول به فعالیت بودند و تمامی غرفه‌ها تعطیل شده بود و حریم میادین خرید و فروش می‌شد.

وی بیان داشت: با بررسی‌های صورت گرفته مقرر شد 1400 غرفه‌دار در میادین فعال شوند و دیگر از حریم‌های میادین برای خرید و فروش میوه استفاده نشود.

وی گفت: با همکاری اتحادیه، نیروی انتظامی، تعزیرات و اماکن ساماندهی خوبی در سطح میادین میوه و تره‌بار صورت گرفته است ولی همچنان بعضی از مشکلات وجود دارد.

ترکی خاطر نشان کرد: در حال حاضر حدود 6 هزار واحد فروشنده میوه فعالیت می‌کنند که بخش اعظمی از آنها پروانه ندارند و غیرمجاز هستند که پس از ساماندهی و شناسنامه‌دار کردن نسبت به قیمت‌گذاری‌ها اقدام می‌شود.

معاون برنامه‌ریزی و اشتغال استانداری تهران بیان داشت: آنچه را که پیگیری کردیم نصب پروانه شناسایی بر روی غرفه‌ها بوده است و در صورتی که طی 10 روز این پروانه‌ها نصب نشوند اتحادیه و انجمن به همراه تعزیرات نسبت به برخورد قانونی با آن مغازه‌های متخلف اقدام می‌کنند.

وی افزود: یکی از این اقدامات پلمپ و بسته شدن آن واحد صنفی متخلف است.

ترکی درباره نحوه قیمت‌گذاری میوه‌ها اظهار داشت: بعضی از این میوه‌ها فصلی و نوبرانه است که قیمت خاص خود را دارند که به مرور قیمت این میوه‌ها نیز کاهش پیدا می‌کند.

معاون برنامه‌ریزی و اشتغال استانداری تهران یادآور شد: قیمت میوه‌ها نسبت به مهر ماه سال گذشته به طور میانگین 15 درصد کاهش یافته است و عرضه و تقاضا قیمت میوه را مشخص می‌کند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار