امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۴:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120519
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۳۳
تعداد بازدید: 27
«عبدالقادر عزوز» مشاور دولت سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق در واکنش به شروط رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ...

«عبدالقادر عزوز» مشاور دولت سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق در واکنش به شروط رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه برای پیوستن به داعش تاکید کرد: اظهارات رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه کاملا تعبیر استثمار سیاسی است؛ زیرا وی می‌خواهد به بهای نابودی دو ملت سوریه و ترکیه منافع شخصی خود را محقق کند.

رئیس جمهور ترکیه ایجاد منطقه پرواز ممنوع، ایجاد منطقه امن، آموزش مخالفان سوری و تجهیز آنها به سلاح و حمله به نیروهای ارتش سوریه را به عنوان شروط آنکارا برای مشارکت در ائتلاف بین‌المللی ضد داعش اعلام کرده است.

مشاور دولت سوریه افزود: این رویکرد اردوغان راهبردی غیراصولی است که با ضرورت‌های امنیت ملی ترکیه هماهنگ نیست و بلکه اردوغان را به ابزار غرب برای نابودی ثبات منطقه مبدل کرده و وی را صاحب پروژه اخوانی ماسونی کرده که با اهداف غرب و اسرائیل در منطقه تطابق دارد.

مشاور دولت سوریه درباره شروط اردوغان گفت: اردوغان به دنبال ایجاد منطقه بی‌طرف در داخل سوریه است که در آنجا شبه نظامیان تروریست جمع شده و پایگاهی برای حمله به دولت سوریه ایجاد شود و این گونه عملیات زمینی خود را تحت حمایت هوایی قرار دهند.

عبدالقادر عزوز گفت: ترکیه به تعبیری به دنبال مشروعیت بخشیدن به طرحی غیرقانونی است که خلاف حقوق بین‌المللی است و چون مشروعیت بین‌المللی ندارد نوعی اشغال و تجاوز به خاک سوریه محسوب می‌شود بنابراین در این حالت دولت سوریه بر اساس ماده 51 منشور سازمان ملل اجازه دفاع از خود را دارد.      

عبدالقادر عزوز با رد اینکه اردوغان از طریق اعمال شروط خود دستاوردی سیاسی محقق کند، گفت: سوریه صاحب حق و حاکمیت مستقلی است و با مثلث ملت، ارتش و رهبری اجازه عملی شدن نقشه ترکیه را نمی‌دهد و بی‌تردید در این امر محور مقاومت که از ایران آغاز شده و تا ضاحیه جنوبی بیروت ادامه دارد شریک سوریه هستند.

عزوز تاکید کرد: اعتبار محور مقاومت در حمایت از سوریه و قدرت ارتش عربی سوریه و توانمندی آن در مقابله با تروریست‌ها که برای همه جهانیان ثابت شده موجب می‌شود که دشمن قبل از دست زدن به این حماقت هزاران بار به آن فکر کند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها