امروز : شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 18
۱۴:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120521
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۳۳
تعداد بازدید: 14
ابراهیم فیاض در گفت و گو با خبرنگار جامعه فارس با اشاره به حوادث اسیدپاشی که در روزهای اخیر در اصفهان رخ داده است، گفت: فقاهت ما عقلانیت ما است و این ...

ابراهیم فیاض در گفت و گو با خبرنگار جامعه فارس با اشاره به حوادث اسیدپاشی که در روزهای اخیر در اصفهان رخ داده است، گفت: فقاهت ما عقلانیت ما است و این اتفاقاتی که اخیرا در اصفهان رخ داده است توسط افراطیونی اتفاق می‌افتد که در طی سالهای اخیر در خصوص تشکیل این گروه‌های افراطی هشدارهای زیادی داده شده بود.

وی ادامه داد: متأسفانه تشکیل این گروه‌ها همچنان ادامه دارد این افراد با آبروی اسلام بازی می‌کنند و چهره‌های خشنی از اسلام را برای جهان ارائه می‌دهند هم اکنون نیز این موضوع دستاویز رسانه‌های غربی قرار گرفته است که هدف این گروه امر به معروف و نهی از منکر بوده است.

این استاد دانشگاه خاطرنشان کرد: این افراد به دنبال ایجاد نا امنی در جامعه هستند چرا که هدف امر به معروف و نهی از منکر ایجاد آرامش و امنیت در جامعه است و این اتفاق حکم محاربه را دارد و باید با این معضل مقابله کرد.

فیاض خاطرنشان کرد: باید با گروه‌هایی که درصدد هستند به بهانه‌های مختلف آرامش خانواده‌ها را از میان ببرند مبارزه کرد چراکه هم  اکنون جامعه ایران یک جامعه رو به رشد است و این عده می‌خواهند با انجام چنین اتفاقاتی آرامش جامعه را از بین ببرند.

وی ادامه داد: متأسفانه رسانه‌ها در هنگام بروز چنین حوادثی بسیار منفعلانه برخورد می‌کنند و تنها انتشار خود حادثه از زبان افراد متفاوت بیشتر جامعه را مضطرب می‌کند ما هم اکنون پس از این اتفاقات در اصفهان شاهد گزارش‌های مثبت مردمی از اصفهان نبودیم تا نشان دهد آرامش اصفهان برهم نخورده است و رسانه‌ها و بالاخص رسانه ملی باید در جهت انسجام مردم گام بردارد حتی هم اکنون نیز با انتشار خبرهای متعدد هنوز مردم نمی‌دانند واقعیت چه بوده و تنها اضطراب حاصل از خبرهای ناقص نصیب مردم شده است.

این استاد دانشگاه ادامه داد: برخورد انفعالانه رسانه‌ها در این موارد آنها را به یک ضد رسانه تبدیل می‌کند و به ناامنی دامن زده می‌شود و در این شرایط رسانه‌های غربی از این خلأ استفاده می‌کنند و بر روی این حوادث طبق اهداف خودشان مانور می‌دهند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها