امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۶:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120530
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۳۳
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، بازار اوراق بهادار در هفته گذشته بازدهی مثبت نزدیک به 3 درصدی نصیب سرمایه‌گذاران کرد که ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، بازار اوراق بهادار در هفته گذشته بازدهی مثبت نزدیک به 3 درصدی نصیب سرمایه‌گذاران کرد که در بررسی آمارها طی یک سال گذشته، این میزان بسیار خیره کننده است.

در بازار سهام طی هفته‌ای که گذشت عطش خرید سهام و به نوعی مسابقه برای آن افزایش یافت و به دنبال افزایش تقاضا شاخص بورس با روندی رو به رشد حدود 2 هزار واحدی اکنون به کانال 74 هزار واحد رسیده است.

با وجود اینکه بسیاری از کارشناسان بازار معتقدست بازگشت رونق به معاملات به فعالیت بیشتر افراد حقیقی مربوط می‌شود، حسن قالیباف اصل در این باره در گفت‌وگو با فارس تأکید می‌کند که حقوقی‌ها هم در حال خرید هستند و رونق معاملات ناشی از فعالیت 2 گروه حقیقی و حقوقی است؛ به طوریکه نقش هر کدام 50 درصدی است.

به این ترتیب طبق آمارها شرکت‌های حقوقی هم به ارزندگی قیمت سهام با توجه به قیمت کاهشی p/e تأکید دارد.

یکی از عمده دلایلی که برای بازگشت بازار به رونق عنوان شده برآیند مثبت از مذاکرات گروه‌های خارجی با ایران است و سهامداران با توجه به همین مسئله اقدام به تصمیم‌گیری کرده و پول‌های جدیدی وارد بازار کردند.

پیش از این یکی از مشکلاتی که بازار با آن دست و پنجه نرم می‌کرد نبود نقدینگی و رکود در جریان معاملات بود که سهامداران با ترسیم چشم‌انداز مثبت از آینده بازار اقدام به خرید سهام می‌کنند.

اما در این شرایط بسیاری از تحلیلگران معتقدند که سرمایه‌گذاران در شرایط صعودی و تشکیل صف‌های طولانی خرید باید دقت‌نظر و تحلیل بیشتری داشته باشند و در صورت امکان از کمک شرکت‌های سرمایه‌گذاری یا کارگزاری‌ها بهره‌مند شوند و قطعاً خرید با مشورت و تحلیل ریسک کمتر آنان را به دنبال خواهد داشت.

علاوه بر این تشدید ارائه گزارش‌های 6 ماهه شرکت‌ها و شفاف‌سازی‌های صورت گرفته به صورت حسابرسی شده در رفع ابهام بازار و تصمیم‌گیری سهامداران تأثیر بسزایی خواهد داشت که در صورت اعلام نتیجه مذاکرات راه پیش رو برای تصمیم‌گیری هموارتر و کم ریسک‌تر خواهد بود.

بر اساس این گزارش، افزایش حجم و ارزش معاملات در کنار خوش‌بینی‌های سیاسی ایجاد شده در تداوم روند صعودی اثرگذار و روزهای امیدبخشی را در آینده برای بازار سهام رقم می‌زند.
انتهای پیام/آ

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها