امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۱۳:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120533
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۳۳
تعداد بازدید: 15
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از زنجان، حسن روحانی پیش از ظهر امروز در جمع مردم زنجان در ورزشگاه کارگران با ابراز رضایت از حضور در شهر ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از زنجان، حسن روحانی پیش از ظهر امروز در جمع مردم زنجان در ورزشگاه کارگران با ابراز رضایت از حضور در شهر مذهبی زنجان سخنان خود را با اشاره به فلسفه قیام عاشورا آغاز کرد و اظهار داشت: پیام کربلا و امام حسین (ع)، پیام امر به معروف و نهی از منکر و مسیر، مسیر دعوت جامعه به خیر و صلاح و سعادت و نجات جامعه است.

رئیس جمهور با بیان اینکه آنچه که ما باید از کربلا بیاموزیم دعوت همگانی به خیر است، افزود: اگر فردی هم از مسیر هدایت فاصله گرفت باید آنها را از مسیر منکرات منع کنیم.

رئیس شورای عالی امنیت ملی با تاکید بر اینکه یک نکته که «امر به معروف و نهی از منکر» اختصاص به هیچ فرد یا جناح و دسته خاصی ندارد و هیچ کس نمی‌تواند بگوید، من آمر به معروف و ناهی از منکر هستم، ادامه داد: اصل عمل به امر به معروف این است که ما باید همه را به خیر و نیکی دعوت کنیم و امر به معروف و نهی از منکر طبق آموزه‌های اسلام و قانون اساسی یک عمل همگانی و متقابل است، یعنی شما باید بنده را به امر به معروف دعوت کرده و من نیز همین تقاضا را از شما داشته باشم.

طرح مجلس درباره امر به معروف باید منتج به انسجام جامعه شود/منکر تنها در بدحجابی خلاصه نمی‌شود

رئیس جمهور با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر وظیفه همگانی است، افزود: مبادا روزی امر به معروف و نهی از منکر که باید وسیله ارتباط نزدیک‌تر جامعه به یکدیگر باشد، موجب تفرقه شود.

رئیس قوه مجریه با اشاره به طرح مجلس در خصوص امر به معروف و نهی از منکر خاطرنشان کرد: من خیلی دوست دارم که پایان کار مجلس شورای اسلامی در مسئله امر به معروف و نهی از منکر انسجام بیشتر جامعه و وحدت بیشتر جامعه و هدایت کل جامعه به سمت نیکی باشد.

رئیس جمهور با بیان اینکه از دیدگاه اسلام یک گروه آمر به معروف نیستند و همه مسئول هستند، و همه مسلمانان وظیفه امر به معروف و نهی از منکر را دارند، خاطر نشان کرد: مباد فردا تحت لوای شعار زیبای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه ناامنی آغاز شود، اساس امر به معروف امنیت است، اساس معروف برادری و کرامت انسانی و احترام به یکدیگر است؛ مبادا منکر را تنها به یک مسئله خلاصه کنیم و دروغ و تهمت را منکر نپنداریم، بورسیه‌های تقلبی و رشوه خواری را منکر نپنداریم و از صبح تا شب فقط یک مسئله بدحجابی را به عنوان منکر مطلق تلقی کنیم.

روحانی ادامه داد : عزیزان من زنان ایران، زنان مسلمانان با عفت و همه آنها طرفدار حجاب هستند، چند نفر در این کشور، خودشان را متولی اخلاق نپندارند، درس عاشورا برای ما آن است، همه باید دنبال امر به معروف و نهی از منکر باشیم که قیام امام حسین (ع) به خاطر همین بود.

منکری بالاتر از فقر و بیکاری نیست/نخستین معروف توسعه است

روحانی با بیان اینکه به اعتقاد من طلبه، در حدی که از آموزه‌های اسلام می‌فهمم، منکری بالاتر از بیکاری و فقر نیست، افزود: بیایید دست به دست هم دهیم و با فقر مبازره کنیم و به زندگی مردم توجه کنیم و اگر می‌خواهیم معروفی را ترویج دهیم، نخستین معروف توسعه در این کشور است و کشور ما باید در مسیر توسعه قرار گیرد.

 رئیس شورای عالی امنیت ملی با تاکید بر اینکه جامعه و سرزمین ایرانی تمام استعداد‌ها و ظرفیت‌های لازم برای توسعه و پیشرفت را در اختیار دارد به انتقاد از رفتار اختلاف‌آفرین برخی‌ در داخل کشور پرداخت و افزود: یکی از منکرات اختلاف و تفرقه است؛ نگذاریم در جامعه تفرقه و اختلاف ایجاد و در جامعه شکاف ایجاد شود؛ یک عده زندگی آنها در اختلاف است و به دنبال شکاف در منطقه، شکاف در دولت و بین دولت و مردم هستند، و یک عده بین مردم با مردم شکاف و تفرقه ایجاد می‌کنند، بین این جناج و آن جناح؛ اگر اهمال و گناهی هم بوده باید گذشت کنیم و به تفرقه دامن نزنیم، ما تابع همان حسین بن علی هستیم که توبه حر را هم قبول کرد و پذیرفت.

وی با بیان اینکه من در جامعه کسی را نمی‌یابم که گناهی بالاتر از گناه حر در روز دوم محرم و اول محرم سال 61 هجری قمری مرتکب شده باشد و عظیم الشانی پس از حضرت محمد (ص) و حضرت علی (ع) همچون امام حسین (ع) نمی‌یابم، توضیح داد: اما این حسین (ع) بزرگ‌مرد تاریخ، در برابر سری که حر خم کرد گذشت و او را در آغوش کشید، و ما باید درس برادری و درس محبت و اتحاد از وفاق را از حسین علی(ع) بیاموزیم و به هم نزدیکتر شویم.

روحانی با اشاره به وضعیت متشنج منطقه نیز همه را دعوت به وحدت کرد و گفت: بیایید دست به دست هم دهیم، دنیای تفرقه امروز در منطقه مسلمانان‌ها چه می‌کند؛ دشمن یک عده ناآگاه را به توحش دعوت کرده و در عراق و شام و لبنان و افغانستان و یمن، یک عده به نام جهاد و اسلام جنایت و آدم‌کشی به راه انداختند.

مذاکرات هسته‌ای تا را با یاری خدا، حمایت رهبری و پشتیبانی مردمی ادامه خواهیم داد

رئیس جمهور همچنین یکی دیگر از درس‌های عاشورا را مذاکره با دشمن حتی تا لحظه آخر دانست و افزود: شما می‌دانید در شب تاسوعا همان شبی که شما بزرگترین مراسم را در زنجان برگزار می‌کنید و این مایه افتخار و غرور ایران است، امام حسین (ع) خیمه‌ای را بر پا کرد و عمر سعد را به مذاکره دعوت کرد، امام حسینی که آگاه است، امام حسینی که می‌داند، فردا ایام شهادت وی است و خون او و یارانش ریخته می‌شود.

وی افزود: ما در سایه تعامل سازنده با قدرت‌های بزرگ مذاکره می‌کنیم و در نخستین گام‌ها در سال گذشته نیز به پیروزی‌هایی دست یافته‌ایم، امید ما به خداوند است و اتکال ما به ارواح طیبه شهدا و توجهات حضرت ولی عصر (عج) است، مقام معظم رهبری نیز پشتوانه بزرگ ما است، ما به حول و قوه الهی به مذاکره برای حل مشکلات با یاری خداوند ادامه خواهیم داد.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه ملت بزرگ ایران بداند ما از حق مردم و حقوق آنان کوتاه نخواهیم آمد افزود: در عین حال با همه قدرت بر آن هستیم که دیوار ظالمانه تحریم را برای همیشه از میان برداریم.

روحانی بخش پایانی سخنان خود را به موضوعات مربوط به استان زنجان اختصاص داد و  افزود: درود بر شما همه مردم، زنجان گرچه دولت به عنوان خادمان شما هر قدمی بردارد در برابر ایثار و کرامت و در صحنه بودن شما کاری انجام نداده است، اما ما به زنجان آمده‌ایم تا چهره نورانی ولایتمدار شما را زیارت کنیم، ما به زنجان آمدیم تا پیشنهادات و مطالبات شما را بشنویم و با هم بنشینیم و برای توسعه فردای زنجان باهم همفکری کنیم.

اجرای 71 پروژه در استان زنجان طی سال‌های 93 و 94 /دو خطه کردن راه آهن زنجان و قزوین در برنامه دولت

این مسئول ادامه داد: ان‌شاءالله به حول و قوه الهی، با تصمیماتی که در شورای اداری نتیجه آن اعلام خواهد شد، 71 پروژه برای استان زنجان در ظرف سال 93 و 94 اجرایی و به اتمام خواهد رسید.

وی در این باره توضیح داد: مبلغ 378 میلیارد تومان برای این پروژه‌ها  اختصاص داده‌ایم، اما به خاطر وضع هوا قول نمی‌دهیم که این پروژه ها چه زمانی تمام می‌شود، ولی امیدواریم طی سال 93 و 94 این پروژه‌ها به پایان رسد.

رئیس جمهور با بیان اینکه چند طرح مهم دیگر نیز در برنامه دولت است که تا پایان عمر دولت اجرایی و عملیاتی خواهد شد که اولین آن دو خطه کردن راه آهن زنجان و قزوین است، افزود: من در تهران در جمع وزرا این پروژه را به عنوان طرح اولویت‌دار مطرح کردم و وزرات راه را مکلف کردم که کار این پروژه را آغاز کرده و استاندار و مسئولان نیز این طرح بزرگ را پیگیری می‌کنند.

این مسئول ادامه داد: توسعه دانشکده‌های صنعتی در استان نیز از طرح‌های دیگر مورد توجه دولت است، برخی از رشته‌های مهندسی در استان وجود دارد و برخی نیز که مهم و مورد نیاز استان است، اینها طراحی و در سالهای آینده اجرایی خواهد شد.

روحانی طرح سوم دولت برای استان را گازرسانی به روستاهایی دانست که از نعمت گاز برخوردار نیستند و ادامه داد: در حال حاضر 320 روستای بالای 20 خانوار زنجان لوله‌کشی گاز به آنها نرسیده است و از همین رو برنامه‌ریزی شده از همین امروز این کار آغاز و ظرف سه سال گازرسانی به این روستاها به پایان برسد و استان زنجان جزو استان هایی خواهد بود که تمام روستاهای آن دارای گاز خانگی هستند.

رئیس جمهور ادامه داد: همچنین این استان به عنوان یکی از مراکز چهارراه کشور که استان‌های مختلف را به هم وصل می‌کند مطرح است و دارای استعدادهای مختلفی در زمینه انرژی است.

روحانی با بیان اینکه انشالله مساله پتروشیمی استان زنجان نیز حل خواهد شد، افزود: ما مشکلاتی که در این زمینه بوده بررسی کردیم؛ مشکلات اجرایی و مساله فاینانس حل و فصل شده و این پروژه نیز ادامه پیدا خواهد کرد.

گفتنی است رئیس جمهور صبح امروز در نهمین سفر استانی دولت یازدهم به همراه هیئت همراه وارد استان زنجان شده است.
انتهای پیام/2308/ج40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها