امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۸:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120558
تاریخ انتشار: ۱ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از لارستان، آیت‌الله نوری همدانی ظهر امروز در جمع علمای اهل سنت و شیعه جنوب استان فارس اظهار داشت: علما ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از لارستان، آیت‌الله نوری همدانی ظهر امروز در جمع علمای اهل سنت و شیعه جنوب استان فارس اظهار داشت: علما باید علم خود را به دیگران انتقال دهند و تمام سعی‌شان این باشد که طلبه تاثیرگذار تربیت کنند.درب خانه علما همیشه برروی مردم باز بوده چراکه آنان مسئول راهنمایی و هدایت جامعه هستند.

این مرجع تقلید شیعیان اضافه کرد: تعلیم و تربیت باید همواره در کنار مبارزه با دشمنان باشد و علما نباید هیچ‌گاه در برابر ظلم و ستم ساکت بنشینند.

آیت‌الله نوری همدانی ادامه داد: اسلام مرز جغرافیایی ندارد همان‌گونه که علما در محراب نماز جلودار هستند باید در مسائل سیاسی نیز پیشرو بوده و هدایت‌گر جامعه باشند و مردم را با اخلاق و آموزه‌های اسلامی تربیت کنند.

وی با اشاره به اینکه کار علما در امتداد کار انبیاء و ائمه اطهار (ع) است، تصریح کرد: تمام کارهای شما منعکس‌کننده کار پیامبر و ائمه (ع) است و باید توجه داشت که اخلاص باید شاخص‌ترین ویژگی طلبه باشد.

مرجع تقلید شیعیان در ادامه گفت: طلاب باید از نظر علمی قوی باشند تا بتوانند در جامعه اثرگذار شوند و همچنین بدون قاطعیت و اراده نمی‌توانند مردم را اداره کنند.

وی با تاکید بر داشتن نظم خاطرنشان کرد: طلاب باید نظم را به مردم بیاموزند و صرف و نحو عربی و ادبیات فارسی را به‌خوبی و به‌طور کامل بخوانند.

انتهای پیام/2448/خ20

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها