امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۴:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120563
تاریخ انتشار: ۱ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سه سال و اندی از بحران سوریه می‌گذرد و تخریب وجهه «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه از سوی

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سه سال و اندی از بحران سوریه می‌گذرد و تخریب وجهه «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه از سوی رسانه‌های غربی و عربی معاند همچنان ادامه دارد؛ تا جایی که این رسانه‌ها برای تخریب رئیس جمهور سوریه و کاستن محبوبیت وی از وارد کردن تهمت و افترا نیز به وی فرو گذار نمی‌کنند.

این در حالی است که برخی از رسانه‌های غربی که به وضوح مشاهد کردند این اقدامات مخرب هیچ تأثیری در محبوبیت بشار اسد در میان مردم سوریه ندارد، سرانجام به این محبوبیت اذعان کردند. وبگاه خبری «گلوبال ریسرچ» آمریکا در این خصوص ضمن اذعان به بی‌گناه بودن بشار اسد در جریان بحران سوریه، علت محبوبیت وی را نیز مورد بررسی قرار داد.

گلوبال ریسرچ با اشاره به مداخله واشنگتن در امور داخلی سوریه به بهانه «جنگ علیه تروریسم» نوشت: این مداخله تعجب مردم غرب را در پی داشت؛ زیرا آنها در طول سه سال گذشته شاهد تمسخر اظهارات بشار اسد مبنی بر لزوم مبارزه با تروریست‌های تحت حمایت کشورهای خارجی بودند؛ مسئله‌ای که غرب و آمریکا اخیرا به آن اذعان کرده‌اند و واشنگتن عهده‌دار رهبری این جنگ علیه تروریست‌ها شده است.

موفقیت اسد در انتخابات ریاست جمهوری، دشمنان غربی و عربی وی را به وحشت انداخته است

این وبگاه خبری با طرح این پرسش که نظر مردم سوریه چیست و چرا همچنان از مردی حمایت می‌کنند که غرب وی را متهم به حمله و ارعاب مردم کشور خود متهم می‌کند، به بررسی فاصله موجود میان توصیفات غرب از بشار اسد به عنوان یک «دیکتاتور خودکامه» و تصویر مردمی وی در داخل سوریه پرداخت و تأکید کرد، اگر بخواهیم بیشتر گزارش‌های غرب را باور کنیم، به این نتیجه می‌رسیم که اسد حملات مداومی را علیه مناطق غیر نظامی به کار می‌گیرد و کودکان را با گاز سمی می‌کشد و در رأس نظامی است که همه علوی‌مذهب هستند.

گلوبال ریسرچ ادامه داد: مشکل اصلی در این توصیفات این است که بشار همچنان از محبوبیت مردمی بالایی در سوریه برخوردار است؛ به طوری که موفقیت بی چون و چرای وی در انتخابات ریاست جمهوری که در ژوئن گذشته برگزار شد، دشمنان منطقه‌ای وی مانند رژیم صهیونیستی، عربستان، قطر و ترکیه از این مسئله منزجر شدند؛ انتخاباتی که (برای اولین بار) چند نفر در آن نامزد بودند. در همین راستا، مردم سوریه بر این باورند که رئیس جمهور سوریه، سیاست چند قومیتی را در پیش گرفته و اندکی آن را به روز کرده است. این سیاست از سوی حافظ اسد اتخاذ شده بود ولی بشار تغییراتی را در آن پدید آورد.

اذعان گروه‌های مخالف دولت سوریه به محبوبیت بشار اسد

به گزارش این وبگاه، اخوان المسلمین سوریه و سایر گروه های تندرو موجود در این کشور، دل خوشی از بشار اسد نداشتند ولی با این وجود میزان محبوبیت وی اذعان می‌کنند، چرا که در پایان سال 2011 نظر سنجی مرکز «الدوحه دیبایت» (مرکز وابسته به خانواده حاکم در قطر) نشان داد که 55% از مردم سوریه خواستار باقی ماندن اسد در دولت بودند. روزنامه «گاردین» و مجله «تایم» انگلیس نیز به نقل از یک سرکرده گروهک موسوم به «ارتش آزاد» میزان محبوبیت بشار را 70% اعلام و به انزجار مردم از ارتش آزاد و سایر گروه‌های تروریستی اشاره کردند.

بنا بر این گزارش، در پس اسطوره بشار اسد دو داستان نهفته است که با این اسطوره ارتباط مستقیم دارد: داستان «انقلابیون میانه رو» و داستان «حامیان اسد» یا «نیروهای نظام»ی که حکایت از یک ارتش بزرگ دارد که از محبوبیت و حمایت مردمی برخوردار است. برای فهم اسطوره بشار باید به ارتش سوریه بنگریم؛ ارتشی که حدود 500 هزار سرباز دارد. مردم سوریه از این ارتش نمی‌گریزند، بلکه پس از آواره شدن از شهر خود در نتیجه اشغال شهر توسط تروریست‌ها به مناطقی پناه می‌برند که تحت حمایت ارتش است. اگر ارتش در حملات «بی هدف» علیه غیر نظامیان دخالت داشت، این اتفاق رخ نمی‌داد؛ زیرا ملت از ارتش سرکوبگر بیم دارند.

رد پای عربستان در رخدادهای «حماه» و «درعا» و اتهام به دولت سوریه

گلوبال ریسرچ با اشاره به برخی تجاوزات علیه تظاهرات کنندگان در آغاز سال 2011، تأکید کرد، مردم سوریه آن رخدادها را فراموش نکرده اند ولی به یاد دارند که رئیس جمهور سوریه استاندار «درعا» را در پی آن رخدادها برکنار کرد و می‌دانند که نظامی کردن جنبش در نتیجه تظاهرات نبوده است، بلکه یک جنبش مذهبی در پس آن تظاهرات قرار داشت.

به گزارش این وبگاه خبری، این در حالی است  که «انور الحسکی» مسئول عربستانی نیز در مصاحبه با «بی.بی.سی» اعتراف کرد که کشورش به تروریست‌های تندرو در درعا سلاح داد و تیراندازی از پشت بامها نیز شبیه به انقلاب ناکام اخوان المسلمین بود که در سال 1982 در «حماه» رخ داد و «حافظ اسد» آن را طی چند هفته سرکوب کرد. سرویس اطلاعات آمریکا نیز شمار قربانیان آن حادثه را 2 هزار نفر اعلام کرد، این در حالی است که شمار واقعی این افراد 300  الی 400 نفر از شبه نظامیان اخوان المسلمین بود. ولی اخوان المسلمین در این عدد بزرگنمایی کردند. از این رو تندروها در سوریه سالهاست که داعیه قربانی شدن را دارند.

«انقلابیون میانه‌رو» همان تروریست‌های وابسته به گروهک «ارتش آزاد» هستند

گلوبال ریسرچ درباره تروریست های موسوم به «انقلابیون میانه‌رو» نوشت، «کتیبه الفاروق» که بزرگترین شاخه وابسته به گروهک ارتش آزاد است، پیش از سال 2011 و قبل از ایجاد داعش نماینده «انقلاب سوریه» در بخش هایی از «حمص» بود و یک گزارش آمریکایی آنها را «غیرنظامیان قانونی» نامید. سازمان بین‌المللی «گروه بحران» نیز این گروهک تروریستی را «متدین» نامید و «وال استریت ژورنال» نیز از این افراد به نام «اهل سنت متدین» یاد کرد. بی.بی.سی نیز آن‌ها را «اسلام‌گرایان میانه‌رو» نام نهاد. ولی ساکنان حمص گفتند که این تروریست‌ها شعار «علوی‌ها در تابوت و مسیحی‌ها در بیروت» را سر دادند و یک بیمارستان را منفجر کردند. کلیساها نیز این گروهک را به پاکسازی نژادی متهم کردند؛ زیرا این گروهک 50 هزار مسیحی را از این شهر بیرون رانده بود. این در حالی بود که عناصر این گروهک همه سلفی‌هایی بودند که مورد حمایت مالی و تسلیحاتی عربستان سعودی قرار داشتند و نخستین گروهی بودند که ارتش سوریه را مسئول جنایاتی دانستند که خود دست به ارتکاب آنها زدند.

این وبگاه با اشاره به اینکه عناصر گروهک فاروق در ارتکاب جنایاتی مانند «الحوله» که در این شهر رخ داد و بعدها نهادهای غربی ارتش سوریه را مسئول آن دانستند، تصریح کرد، برخی از روزنامه‌نگاران آلمانی و روس برای برخی از ساکنان این منطقه که از این جنایت جان سالم به در برده بودند، تأکید کردند که شمار زیادی از این گروهک به سرکردگی «عبدالرزاق طلاس» وارد این شهر شده و همه مردم را ذبح کرده بودند. ولی این جنایت نخستین موردی نبود که سازمان‌های بین المللی به صورت عمدی آن را مخفی کردند.

تعمد رسانه‌های غربی در تحریف و مخفی کردن جنایات تروریست‌ها

نمونه دوم در دسامبر 2013 رخ داد؛ در پی این حادثه 120 روستایی در روستای «عقرب» کشته شدند و «نیویورک تایمز» نیز با عنوان « افرادی از طایفه اسد، در پس عملیات کشتار در سوریه قرار دارند» به این حادثه پرداخت. ولی «الکس تامسون» روزنامه‌نگار انگلیسی بعدها فاش کرد که قربانیان به طایفه علوی وابسته بودند که بشار اسد به آن منتسب است. در این جنایت شماری از تروریست‌های ارتش آزاد 500 علوی را باز داشت کردند و پس از 9 روز 125 نفر از آن ها را کشتند.

گلوبال ریسرچ درباره سایر جنایات گروهک تروریستی الفاروق به ممانعت شهروندان غیرنظامی «القصیر» توسط این تروریست‌ها اشاره و تصریح کرد، در مه 2013 ارتش سوریه با پرواز هواپیماهای خود بر فراز این شهر و پخش آگهی مبنی بر لزوم خروج از القصیر، از غیر نظامیان خواست که شهر را ترک کنند ولی تروریست‌های الفاروق مانع از این مسئله شدند. واشنگتن با فرصت طلبی نیز مدعی شد که در قبال پخش آگهی‌هایی که «به کوچ اجباری غیرنظامیان فرامی‌خواند» بسیار «نگران است و این مسئله «توحش نظام سوریه» را نشان می‌دهد.ارتش سوریه نیز در 5 ژوئن با حمایت حزب الله توانست القصیر را از چنگ تروریست‌ها خارج کند.

به گزارش این وبگاه، حمله شیمایی به «غوطه شرقیه» در نزدیکی دمشق نیز از دیگر جنایاتی بود که نهادهای حقوق بشری غرب ارتش سوریه را مسئول آن دانستند. ولی پس از مدتی یک روزنامه‌نگار اردنی اعلام کرد که ساکنان غوطه شرقیه «بندر بن سلطان» رئیس سرویس اطلاعاتی عربستان را مسئول این جنایت می‌دانند و پس از بررسی فیلم‌های مربوط به این جنایت، مشخص شد که فیلم‌ها پیش از وقوع این جنایت گرفته شده بود.

بنا بر این گزارش، گروه تروریستی «لواء الاسلام» که تحت حمایت عربستان سعودی، همچنین در استفاده از سلاح شیمایی در سوریه متهم است؛ به طوری که محققان دانشگاه «ام آی تی» درباره گاز سارین گفتند که غیر ممکن است این گاز از مناطقی منتشر شده باشد که تحت کنترل دولت سوریه است. از این روی بیشتر مردم سوریه ارتش کشورشان را به خاطر جنگ علیه این تروریست‌ها سرزنش نمی‌کنند؛ بلکه سرزنش آنها متوجه تروریست‌هایی است که از سوی آمریکا، انگلیس و فرانسه حمایت می شوند و در پس شعار «انقلابی میانه‌رو» پنهان شده اند.

گلوبال ریسرچ در پایان تأکید کرد که مشارکت 73 درصدی مردم سوریه در انتخابات ریاست جمهوری این کشور نشانگر محبوبیت بشار اسد در میان مردم کشور خود است. این مشارکت در حدی بود که رسانه‌های معاند نیز نتوانستند آن را کتمان کنند. از این روی میزان پیروزی بشار از یک حقیقت روشن حکایت دارد: هیچ انقلاب مردمی علیه این مرد صورت نگرفته است بلکه بر محبوبیت وی افزوده شده است.

انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار