امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۲۰:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120564
تاریخ انتشار: ۱ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وبگاه خبری ،تحلیلی «اکنامیک کلاپس» در گزارشی با اشاره به  حقایقی که مردم آمریکا در مورد

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وبگاه خبری ،تحلیلی «اکنامیک کلاپس» در گزارشی با اشاره به  حقایقی که مردم آمریکا در مورد رسانه‌های خبری این کشور از آن بی‌اطلاع هستند نوشت:سطح اعتماد مردم به رسانه‌های آمریکایی پایین می‌باشد.

بر اساس گزارش ماه گذشته موسسه نظرسنجی «گالوپ» تنها 40% اهالی آمریکا به رسانه‌های جمعی آمریکا اعتماد دارند.

مورد دوم این است که رسانه‌های آمریکایی برخلاف مردم این کشور لیبرال نیستند.

گالوپ در ادامه بررسی‌های میدانی خود خاطر نشان ساخت که 44% مردم آمریکا رسانه‌های این کشور لیبرال نمی‌دانند .

از نکات دیگر در این گزارش تاکید بر دروغ پراکنی‌های شبکه خبری «ام‌اس‌ ان‌بی‌سی» است به طوری‌که بعد از سال‌ها دروغ پراکنی این شبکه خبری به مردم ، اعتبار این شبکه به شدت در اذهان مردم آمریکا کاسته شده است.

گزارش‌ها حکایت از این دارند که تنها 15% برنامه‌های این شبکه خبری مبتنی بر واقعیت است.

بر اساس این گزارش، از دیگر نکات جالب روی برگرداندن مردم آمریکا نسبت به شبکه‌های خبری و کسب خبر از شبکه‌های اجتماعی می‌باشد.

به‌طوری‌که هم اکنون 48% آمریکایی‌ها اخبار درباره دولت و امور سیاسی را از «فیسبوک» کسب می‌کنند.

از سوی دیگر طی 6 سال گذشته 3 شبکه خبری کابلی بینندگان خود را از دست داده‌اند. بر اساس گزارش موسسه تحقیقاتی «پیو» در سال 2013 سه شبکه خبری کابلی آمریکایی 11درصد بینندگان خود را از دست دادند.

این گزارش می‌افزاید، شبکه خبری ام اس ان‌بی‌سی 24% مشترکان خود را از دست داده و شبکه خبری «سی‌ان‌ان» نیز 13% بینندگان برنامه‌های ویژه خود را از دست داد.

از نکات دیگر در این گزارش ارتباط شبکه‌های خبری بزرگ آمریکا با دولت اوباما و بده بستان‌های آن‌ها است. به طوری‌که برادران رییس شبکه خبری سی‌بی‌اس و ای‌بی‌سی دارای بستگانی هستند که پیشتر در دولت اوباما مناصب دولتی داشته‌اند.

در بخش انتهایی این گزارش بر کاهش شدید درآمد های رسانه‌های خبری آمریکا اشاره شده است که از جمله باید به نشریه‌های معروفی چون «تایم»، «نیوزویک» اشاره کرد.
انتهای پیام/
 
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها