امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۴:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120579
تاریخ انتشار: ۱ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 30
به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام سید مرتضی حسینی نماینده‌ مردم قزوین در تذکری شفاهی در جلسه علنی امروز مجلس

به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام سید مرتضی حسینی نماینده‌ مردم قزوین در تذکری شفاهی در جلسه علنی امروز مجلس اظهار کرد: اخیرا سخنگوی وزارت خارجه‌ی آمریکا گفته که در صورت موافقت ایران با درخواست‌های آمریکا و امضای توافق نهایی هسته‌ای تنها تحریم‌های علیه ایران که مرتبط با موضوع هسته‌ای است، لغو می‌شود.

وی افزود: باید توجه داشت که بخش عمده‌ای از این تحریم‌ها به ویژه در بخش نفت و بانک‌ها، به دلایل واهی دیگر اعمال شده‌اند که همچنان می‌توانند پابرجا باشند یا افزایش یابند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: این خانم مسئول افاضات خود را اینگونه تکمیل می‌کند که پس از رسیدن به توافق جامع، ابتدا تحریم‌ها تعلیق خواهد شد و در صورت کسب اطمینان بابت پایبندی ایران به تعهداتش، به تدریج تحریم‌های مرتبط با هسته‌ای لغو می‌شود، این عبارت‌های مشابه بسیار سخیف است و به هیچ وجه پذیرفته نیست که ما مدام تعطیل کنیم تا شاید اطمینان خاطر داده باشیم و آنها مرتب رجزخوانی و تهدید کنند.

حسینی خاطرنشان کرد: روی سخن من با مسئولان مذاکره کننده‌ ایرانی است که مواظب باشند برای چندمین بار از یک سوراخ گزیده نشوند، همان طور که بارها مقام معظم رهبری فرمودند، اطمینان به قول و عمل آمریکایی‌ها وجود ندارد.

وی همچنین به رئیس جمهور تذکر داد و گفت: فتنه‌ 88 خط قرمز نظام است، این عبارت کوتاه نیاز به شرح و تفسیر ندارد، چرا عده‌ای هنوز از درک این نکته‌ بدیهی عاجز هستند یا طفره می‌روند.

نماینده قزوین تصریح کرد: آقای رئیس جمهور بهتر است به جای اینکه در مناسبت‌های مختلف از وزیر برکنار شده‌ علوم دفاع کنید و به تصمیم مجلس گوشه و کنایه بزنید، هر چه سریع‌تر تکلیف این وزارتخانه مهم را با معرفی یک وزیر مومن و انقلابی و در خط ولایت که با فتنه 88 مرز بندی مشخصی دارد روشن کنید.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار