امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۷:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120583
تاریخ انتشار: ۱ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از زنجان، حمید چیت‌چیان ظهر امروز در مسجد جامع شهرستان خر‌دره، اظهار کرد: عملیات احداث دومین نیروگاه ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از زنجان، حمید چیت‌چیان ظهر امروز در مسجد جامع شهرستان خر‌دره، اظهار کرد: عملیات احداث دومین نیروگاه تولید برق در هفته‌های اخیر در این استان آغاز شده است.

وی ادامه داد: این نیروگاه در فاز نخست 500 مگاوات و در فاز دوم نیز یک هزار مگاوات برق تولید می‎‌کند.

وزیر نیرو ادامه داد: با اجرای چند طرح نیروگاهی دیگر ظرفیت تولید برق استان به 2 هزار و 500 مگاوات افزایش پیدا می‌کند.

این مسئول با اشاره به ظرفیت‌های استان در زمینه الکترونیک، بیان کرد: با توجه به اینکه زنجان در شاهراه خطوط اصلی انتقال برق کشور قرار دارد، توسعه صنعت در این استان، موجب خواهد شد که اشتغالزایی در این منطقه بیشتر شود.

وی در ادامه با اشاره به منابع آبی استان، اضافه کرد: زنجان سه سد بزرگ در این منطقه در دست اجرا دارد و تا دهه مبارک فجر امسال سد تالوار نیز به بهره‌برداری می‌رسد.

این مسئول در ادامه با اشاره به شبکه‌های آبیاری در حال احداث استان و همچنین اجرای طرح انتقال آب از سد کینه‌ورس برای تامین آب شرب مردم خرم‌دره، افزود: امیدواریم تا پایان سال آب تصفیه شده به این منطقه برسد.

چیت‌چیان همچنین با تاکید بر مدیریت آب‌های زیرزمینی، بیان کرد: نباید از این آب‌ها بیش از حد برداشت شود چرا که موجب به مخاطره افتادن کشاورزی منطقه خواهد شد.

گفتنی است، بهره‌گیری از روش‌های نوین آبیاری، توسعه کشاورزی در گلخانه‌ها و ... نیز از دیگر موضوعات مطرح شده در این جلسه توسط وزیر نیرو بود.

انتهای پیام/73005/ر30/پو3002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها