امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۲:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120587
تاریخ انتشار: ۱ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 36
به گزارش حوزه پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) در دیدار با حیدر العبادی ...

به گزارش حوزه پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) در دیدار با حیدر العبادی نخست وزیر عراق بر حمایت همه جانبه جمهوری اسلامی ایران از دولت و ملت عراق در مقابله با گروه‌های تروریستی و هرگونه خطری که ثبات و امنیت این کشور را به مخاطره اندازد، تأکید کرد و اظهار داشت: دولت و ملت ایران در همه شرایط در کنار مردم و دولت عراق ایستاده و با تمام توان از آنها حمایت خواهد.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران با کمک دولت و مردم عراق اجازه نخواهند داد که گروه‌های تروریستی امنیت، استقلال و تمامیت ارضی عراق را به خطر اندازند.

رئیس قوه مقننه در ادامه این دیدار با تبریک تشکیل دولت وحدت ملی در عراق بر ضرورت توسعه همکاری‌های فیمابین تأکید کرد و گفت: تشکیل دولت جدید در عراق نشانه هوشمندی سیاستمداران عراقی بوده است.

وی گسترش فعالیت‌ گروه‌های تروریستی را مهمترین موضوع منطقه دانست و خاطرنشان‌ کرد: در حالی که قدرت‌های جهانی و همپیمانان منطقه‌ای آنها حامیان اصلی گروه‌های تروریستی در سال‌های گذشته بوده‌اند ادعای کنونی آنها مبنی بر مبارزه با تروریسم بی‌پایه و اساس و عاری از هرگونه صداقت است.

لاریجانی در ادامه با ابراز خرسندی از روند رو به رشد مناسبات دوستانه فیمابین در زمینه‌های گوناگون به ویژه همکاری‌های اقتصادی گفت: ایران و عراق از ظرفیت‌های بی‌نظیری برای گسترش همکاری‌های صنعتی و  بازرگانی برخوردارند که بهره‌گیری از آنها به پیشرفت و رفاه دو ملت کمک فراوانی می‌کند.

وی یادآور شد: استفاده از توانمندی‌های اقتصادی، صنعتی و علمی ایران می‌تواند در حل بسیاری از مشکلات اقتصادی عراق مؤثر واقع شود.

در ادامه این دیدار حیدر العبادی نخست وزیر عراق با قدردانی از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران برای برقراری ثبات و آرامش در عراق بیان داشت: حمایت‌ها و پشتیبانی‌های جمهوری اسلامی در مبارزه با گروه‌های تروریستی به ویژه در ابتدای بحران جاری بسیار مؤثر بوده است.

وی اضافه کرد: نقش ایران در کمک به عراق در مقاطع حساس و دشوار سال‌های گذشته بی‌بدیل بوده است.

نخست وزیر عراق در ادامه گفت: سیاست جمهوری اسلامی ایران همواره بر اساس تحکیم وحدت ملی و برقراری آرامش در عراق بوده است.

حیدر العبادی در پایان با اشاره به ائتلاف کنونی علیه داعش گفت: هرگونه اقدام از سوی ائتلاف علیه داعش نباید استقلال و حاکمیت ارضی عراق را به خطر اندازد.

در این دیدار همچنین یوناتن بت‌کلیا نماینده اقلیت آشوری و کلدانی در مجلس شورای اسلامی و دبیر کل اتحادیه جهانی آشوری‌ها از اقدامات و پشتیبانی‌های دولت عراق از اقلیت آشوری و کلدانی عراق در مقابل اقدامات گروه‌های تروریستی قدردانی کرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار