امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 18
۲۳:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120589
تاریخ انتشار: ۱ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 82
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، آیت‌الله عبدالله جوادی‌آملی ظهر امروز در مراسم افتتاحیه استودیوهای رادیو و تلویزیونی بنیاد اسراء و

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، آیت‌الله عبدالله جوادی‌آملی ظهر امروز در مراسم افتتاحیه استودیوهای رادیو و تلویزیونی بنیاد اسراء و آغاز پخش زنده دروس آیت‌الله جوادی آملی که در بنیاد بین‌المللی علوم وحیانی اسراء برگزار شد با اشاره به پخش سخنان درست و منطقی در فضای مجازی اظهار کرد: مخاطبان فضاهای مجازی به دنبال کشف حقیقت هستند، به همین دلیل به این فضا، فضای حقیقی گفته می‌شود.

وی افزود: ارتباط با مخاطبان به صورت حقیقی است و به نوعی آنها به دنبال کشف حقیقت و برقراری ارتباط علمی با مردم دیگر هستند، به طور کلی می‌توان گفت که در هر مسیری که علم گام برداشت، همان مسیر حقیقت است.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه مردم باید صادقانه سخن بگویند، گفت: اگر صادقانه سخن بگوییم دیگر نمی‌توان نام مجازی بر گفته‌هایمان بگذاریم، زیرا که سخنان حقیقی به زبان آورده‌ایم و از سوی دیگر باید بکوشیم با صداقت سخن بگوییم تا گوینده صادق باشد و مخاطب نیز صادقانه سخن گوید.

وی تصریح کرد: افرادی که به دروغ سخن می‌گویند هیچ ترسی از خدا ندارند، در حالی که دانشمندان همیشه برای بیان مطالبشان ترس و واهمه دارند زیرا نمی‌توانند بیهوده سخن بگویند.

آیت‌الله جوادی آملی با اشاره به اینکه کسانی که عالم هستند حق تبلیغ دارند، گفت: فضیلت، خوبی، صداقت و دانش در قلب‌های مردم نهادینه شده است، به طور مثال دلیل دوست‌ داشتن رهبر معظم انقلاب توسط مردم تنها صداقت ایشان در گفته‌هایشان است.

وی خاطرنشان کرد: رسانه‌ها باید در مسیری گام بردارند که مشکل جامعه را حل کنند و این به معنای انجام رسالت رسانه‌ها است و در این مسیر باید عالمانه رفتار کنند.

این استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه بیش از نیمی از بودجه‌های جهان صرف کشتار مردم می‌شود، گفت: 60 درصد از بودجه‌های جهان در زمینه نظامی و کشتار مردم هزینه شده و تنها 40 درصد بودجه صرف نیازهای اساسی مردم مثل خوراک، پوشاک و مسکن می‌شود.

وی در ادامه بیان کرد: با سواد شدن یک امر میانی است و حرف نخست را در جامعه نمی‌زند و تنها زمانی که از علم بتوان بهره برد و از آن استفاده کرد و از سوی دیگر وهم‌ و خیال را از بین برد می‌توانیم نام خود را عالم بگذاریم.

آیت‌الله جوادی‌آملی با اشاره به اینکه برنامه‌های تلویزیونی باید در مسیر بیان و حل مشکلات باشد، گفت: زمانی‌که فیلم‌ها و نوشته‌ها در مسیر بیان و حل مشکلات گام برداشت می‌توان گفت به رسالت خود عمل کرده است.

وی عنوان کرد: در فهم و بیان مطالب انبیا نباید کوتاهی کنیم و از سوی دیگر باید بتوانیم شنوند‌ه‌های خوبی باشیم، زیرا جامعه کنونی نیاز به شنیدن دارد.

انتهای پیام/78019/ط30/ض1002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها