امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۱:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120603
تاریخ انتشار: ۱ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نشست خبری همایش بزرگ استکبارستیزی «از حماسه حسینی تا دیپلماسی خمینی» به مناسبت 13 ...

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نشست خبری همایش بزرگ استکبارستیزی «از حماسه حسینی تا دیپلماسی خمینی» به مناسبت 13 آبان با حضور مسئولین بسیج دانشجویی دانشگاه‌های تهران، خواجه‌نصیر، علم و صنعت، صنعتی شریف، تربیت مدرس و دانشکده خبر و نمایندگانی از بسیج دانشجویی خواهران در سازمان بسیج دانشجویی برگزار شد.
*میرحاجی: استکبارستیزی ماهیت انقلاب اسلامی است/ دانشجویان استکبارستیزی را از امام (ره) به یادگار دارند

در ابتدای این نشست سیدمحسن میرحاجی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تهران اظهار داشت: دهه استکبارستیزی که به مناسبت 13 آبان بسیج دانشجویی برگزار می‌کند مقارنت معناداری با عاشورای حسینی دارد.
وی افزود: دانشجوی ایرانی نه تنها در این دهه و به لفظ بلکه در تمام روزها و با عقیده خود ماهیت خود را استکبارستیزی قرار می‌‌دهد. در حقیقت بن مایه جنبش دانشجویی اسکتبارستیزی است.
میرحاجی با اشاره به برگزاری همایش بزرگ استکبارستیزی «از حماسه حسینی تا دیپلماسی خمینی» در روز 7 آبان گفت: ما در این برنامه که به میزبانی بسیج دانشجویی دانشگاه تهران در این دانشگاه برگزار می‌شود از تمامی هنرمندان، اساتید، بازیگران و سیاسیون کشور به دور از جناح‌بندی‌های سیاسی دعوت می‌کنیم که در این برنامه حاضر شوند. در حقیقت از همه افرادی که علیه استکبار کار کردند و اعتقاد به آرمان امام (ره) دارند می‌خواهیم در این مراسم شرکت کنند.
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تهران خاطرنشان کرد: متأسفانه در چند وقت اخیر شاهد آن هستیم که عده‌ای در داخل به دنبال این هستند که انقلاب اسلامی را از ماهیت اصلی خود که استکبارستیزی است دور کنند، اما آنچه که به عنوان افتخار در تاریخ تشیع قرار دارد همین مقاومت و ایستادگی و روحیه استکبارستیزی است.
میرحاجی در پایان با اشاره به دعوت از دولتمردان برای حضور در این مراسم گفت: در حقیقت استکبارستیزی از امام خمینی برای ما به یادگار مانده است. دانشجوی ایرانی استکبارستیزی را در تمام جنبه‌های حرکتی خود به کار می‌برد. کما اینکه انقلاب دوم را نیز این دانشجویان رقم زدند.
*انصاری: اوج استکبار ستیزی در واقعه کربلا جلوه‌گر شد

مهدی انصاری مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف در ادامه این نشست خبری اظهار داشت: ما استکبارستیزی را به عنوان عقیده خود پذیرفته‌ایم و بدان به عنوان فلسفه خلقت نگاه می‌کنیم که با ادبیات دینی ما منطبق است.
وی ادامه داد: ما در واقعه کربلا می‌بینیم که اوج استکبارستیزی جلوه‌گر می‌شود و تمام کفر با تمام نیروی خود مقابل تمام حق می ایستد.
انصاری در ادامه تأکید کرد: مهم آن است که از چه دیدی به مفهوم استکبارستیزی نگاه کنیم چرا که ما معتقد به تقابل حق و باطل هستیم.
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف پیرامون برنامه‌های این دانشگاه در دهه 13 آبان گفت: از جمله برنامه‌های ما در روز 4 آبان با عنوان شیطان‌ستیزان حسینی است. همچنین راهپیمایی و تجمع در داخل دانشگاه با حضور خود دانشجویان را نیز در دستور کار داریم.
وی خاطرنشان کرد: البته برای آماده‌سازی فضای دانشگاه برای اجرای برنامه‌های 13 آبان اقداماتی از جمله پخش مستند رو در رو با شیطان، ویژه‌نامه‌ها و دیگر برنامه‌ها را انجام داده‌ایم.
*رحمانی: نمی شود با فرعونیان سرتعلامل داشته باشیم
محمدحسین رحمانی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه خواجه‌نصیر که سخنگوی کمیته برگزاری «از حماسه حسینی تا دیپلماسی خمینی» نیز هست، ضمن ارائه جزئیات برنامه‌های بسیج دانشجویی در دهه استکبارستیزی به مناسبت 13 آبان گفت: ما باید بدانیم که مفهوم مبارزه با استکبار اختصاص به چند دهه اخیر ندارد. این مفهوم از ابتدای جریان خلقت وجود داشته است که ما در سیره انبیاء و امامان مشاهده می‌کنیم.
وی افزود: علت آن نیز این است که همیشه دو جریان حق و باطل مقابل هم قرار داشتند. نمی‌توان بگوییم که ما با فرعونیان سر تعامل داریم در عین حال با حضرت موسی (ع) نیز هستیم. ما میانه‌روی بین حق و باطل را در سیره پیامبر و امامان مشاهده نمی‌کنیم.
رحمانی خاطرنشان کرد: ما مشاهده می‌کنیم که استکبارستیزی و مبارزه با آن در اندیشه امام خمینی (ره) قرار دارد. در جایی که ایشان می‌فرمایند تا شرک و کفر هست، مبارزه هست و تا مبارزه هست، ما نیز هستیم.
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه خواجه‌نصیر پیرامون ویژگی‌های استکبار امروزین، گفت: یکی از ویژگی‌های استکبار در زمان ما جنایت‌هایی است که انجام می‌دهند. برای مثال آنچه که در غزه رخ داد نشان می‌دهد که آمریکا و انگلیس در حمایت از رژیم صهیونیستی برآمدند. حال ما باید در مقابل این موضوع موضع بگیریم. همانطور که امام در سال 57 فرمودند که مقابل جنایات آمریکا و رژیم صهیونیستی سکوت نمی‌کنیم.
این فعال دانشجویی با اشاره به انقلاب دوم دانشجویان در تسخیر لانه جاسوسی گفت: دانشجویان با این اقدام نشان دادند فارغ از جناح‌بندی‌های سیاسی پیشرو در استکبارستیزی هستند.
وی در ادامه گفت:در دانشگاه‌های مختلف کشور برنامه‌های استکبارستیزی برگزار خواهد شد که تجمیع همه اینان در روز چهارشنبه 7 آبان در دانشگاه تهران خواهد بود تا دانشجویان یک بار دیگر به عنوان پیشرو اندیشه استکبارستیزی را زنده نگه دارند.
*هاشمی: 13 آبان بزنگاه استکبارستیزی است/عاشورای حسینی الگوی استکبارستیزی ماست
سیدرضا هاشمی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علم و صنعت در ادامه این نشست خبری استکبارستیزی را بعد اساسی جنبش دانشجویی عنوان کرد و گفت: بزنگاه استکبارستیزی نیز 13 آبان است که امسال مصادف شده با الگوی استکبارستیزی ما یعنی عاشورای حسینی.
وی افزود: بسیج شجره طیبه‌ای است که دفتر تشکل آن را همه استکبارستیزان امضا‌ کردند. بسیج به عنوان چتر حمایتی برای همه استکبارستیزان است.
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علم و صنعت پیرامون برنامه‌های این دانشگاه در دهه استکبارستیزی گفت: از جمله این برنامه ها مراسم عاشورای مستضعفین و تجمع دانشجویان در دانشگاه علم و صنعت است.
*خالقی: مشخصه اصلی جنبش دانشجویی، استکبار ستیزی است
جلال خالقی مسئول بسیج دانشجویی دانشکده خبر فرد دیگری بود که در این مراسم به سخنرانی پرداخت.
وی جنبش دانشجویی را یکی از رویش‌های انقلاب معرفی کرد و گفت: جنبش دانشجویی رویشی بوده است که همواره استکبارستیزی یکی از مشخصه‌های آن بوده است.
خالقی تصریح کرد: خوشحالیم که امسال دهه استکبارستیزی همزمان با دهه عاشورا و نماد استکبارستیزی شده است. ما مشاهده می‌کنیم که از آغاز استکبارستیزی جنبش دانشجویی که 16 آذر 32 بود این روحیه (استکبارستیزی) تا امروز زنده مانده است.
مسئول بسیج دانشجویی دانشکده خبر با بیان اینکه ریشه استکبارستیزی امروز جنبش دانشجویی از حماسه حسینی نشأت گرفته است، گفت: از همه هنرمندان، بازیگران، سیاسیون، اساتید و دانشجویان می‌خواهیم در همایش بزرگ استکبارستیزی که 7 آبان برگزار می‌شود شرکت کنند.
*اورکی: نوک پیکان تهاجم امام (ره) در استکبارستیزی، آمریکا بود
حسین اورکی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت مدرس در ادامه این نشست پیرامون مفهوم استکبارستیزی گفت: در حقیقت استکبارستیزی به معنای ظلم‌ستیزی است و ما نسبت به هر دولت و کشوری که بخواهیم دیگر ملت‌ها را زیر یوغ ظلم خود قرار دهد مبارزه خواهیم کرد.
وی افزود: استکبارستیزی نشأت‌گرفته از آموزه‌های دینی ماست و ما شاهدیم که نوک پیکان تهاجم امام (ره) در استکبارستیزی، آمریکا بود،‌بر همین اساس بود که امام خمینی روز 13 آبان را روز استکبارستیزی قرار دادند.
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت مدرس ادامه داد: در راستای استکبارستیزی مشاهده می‌کنیم که امام خمینی روز قدس را تعریف کردند برای مقابله و مبارزه با رژیم صهیونیستی. همچنین برائت از مشرکین را نیز در همین راستا احیا کردند.
اورکی با بیان اینکه استکبارستیزی، سازش‌ناپذیر و الهی است، گفت: سیاستمداران ما باید این فاکتورها را مدنظر قرار دهند و در این راستا اقدام کنند.
*آزادی:معنای مکتب حسینی، استکبار ستیزی است
فاطمه آزادی نماینده بسیج دانشجویی دانشگاه الزهرا (س) با بیان اینکه معنای مکتب حسینی استکبارستیزی است، گفت:‌ از آنجا که استکبار همچنان پابرجاست مبارزه ما نیز ادامه خواهد داشت. ما باید استکبار را خوب بشناسیم و تا پیروزی نهایی دست از مبارزه با استکبار برنداریم.
این فعال دانشجویی با بیان اینکه استکبارستیزی از تعالیم دینی ما نشأت گرفته است، گفت: الگوی ما زنان دانشجو در مبارزه با استکبار حضرت زینب (س) است که بصیرت‌افزایی و استکبارستیزی ایشان سرلوحه کار ما قرار می‌گیرد.
آزادی خاطرنشان کرد: امروزه همانند ابتدای انقلاب اسلامی زنان بسیجی بسیج در خط مقدم انقلاب حضور خواهند داشت و ما از تمام زنان با بصیرت حسینی دعوت می‌کنیم در برنامه بزرگ استکبارستیزی که در روز 7 آبان در دانشگاه تهران برگزار می‌شود حضور یابند.
*خواهران بسیجی، تکان‌دهندگان گهواره فرهنگ استکبارستیزی هستند
مهدیه احسانی نماینده بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد تهران شمال در ادامه این نشست اظهار داشت: دیدگاه ما نسبت به استکبار ستیزی رویکردی فراملی است بدین معنی که فراخوانی به تمامی کسانی که فطرت آزاده دارند برای مبارزه با استکبار داده شده است.
وی با بیان اینکه خواهران بسیجی بصیر تکان‌دهندگان گهواره فرهنگ و جامعه هستند گفت: ما از تمامی زنان جامعه می‌خواهیم در برنامه بزرگ استکبارستیزی که 7 آبان ماه در دانشگاه تهران برگزار می‌شود حضور یابند. آنان که فطرت بیدار و هوشیار دارند قطعا در مراسم روز استکبارستیزی شرکت خواهند کرد.
*الگوی خواهران بسیجی در مقابله با استکبار حضرت زهرا(س) و حضرت زینب (س)
در پایان این مراسم خانم منصوری مسئول بسیج دانشجویی خواهران دانشگاه علوم قرآنی گفت: ما معتقدیم که مستکبرین در مقابل خدا و شریعت الهی حرکت می‌کنند.
وی افزود: ما مشاهده می‌کنیم انبیاء و امامان همانطور که هدایتگر جامعه بودند مقابل مستکبران ایستادگی کردند.
این فعال دانشجویی با بیان اینکه الگوی خواهران بسیجی در مقابله با استکبار حضرت زهرا و حضرت زینب هستند گفت: در حقیقت ما اولویت مهم خود را فرهنگ‌سازی استکبارستیزی می‌دانیم و از همه خواهران بصیر انقلابی می‌خواهیم در مراسم استکبارستیزی 7 آبان در دانشگاه تهران حاضر شوند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها