امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۰:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120616
تاریخ انتشار: ۱ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 62
به گزارش حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، از سوی دفتر امور مرزی و پدافند غیر عامل وزارت کشور ...

به گزارش حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، از سوی دفتر امور مرزی و پدافند غیر عامل وزارت کشور اسامی روزهای هفته پدافند غیرعامل اعلام شد.
بر اساس این گزارش هفته پدافند غیرعامل که از روز شنبه سوم آبانماه آغاز و تا جمعه نهم آبانماه ادامه دارد، امسال با شعار "پدافند غیر عامل، مصونیت بخشی با عزم ملی و مدیریت جهادی" برگزار می‌شود.
اولین روز هفته پدافند غیرعامل با عنوان تولید و ترویج علم پدافند غیرعامل نامگذاری شده است که محور اساسی اقدام در آن، منابع انسانی، آموزش، پژوهش، تولید علم، تبلیغ و تکرار و فرهنگ سازی است.
چهارم آبانماه روز دوم هفته پدافند غیرعامل که با عنوان سلامت انسان و محیط زیست، محور پایداری ملی و پدافند غیرعامل نامگذاری شده است؛ فرهنگ سازی، بهداشت، آمادگی مصون سازی را دنبال می‌کند.
سومین روز از هفته پدافند غیرعامل نام استانداردسازی، مقاوم سازی، خوداتکایی و پدافند غیرعامل را بر خود گرفته تا موضوع نظامات فنی، استانداردها، آیین نامه ها، الگوی طرح و منابع انسانی و خوداتکایی را تجلی و پیگیری نماید.
ششم آبانماه، چهارمین روز از هفته پدافند غیرعامل با عنوان گفتمان سازی و نهادینه سازی و پدافند غیرعامل نامگذاری شده است و محورهای اساسی اقدام آن مصون سازی بخش خصوصی، تولید بومی، ذخیره سازی، تداوم نیازهای ضروری، و مدیریت کنترل و بحران تعریف شده است.
کاهش آسیب پذیری، افزایش توانمندی در فضای سایبری و پدافند غیرعامل برای پنجمین روز از هفته پدافند غیرعامل در نظر گرفته شده است تا بستری مناسب برای طرح مباحث فرهنگ سازی، صحت، امنیت و دفاع سایبری، بازدارندگی و شناخت سرمایه های سایبری باشد.
ششمین روز از هفته پدافند غیرعامل با عنوان بسیج، مشارکت مردمی، محور تحقق پدافند غیرعامل مشخص شده است تا اهمیت بسیج، تداوم خدمات ضروری، تمرین آمادگی، مردم و نهادهای دینی و مذهبی در آن روز مورد بحث و مداقه قرار گیرد.
اما آخرین روز از هفته پدافند غیرعامل با عنوان منابع ملی، سرمایه پایدار و پدافند غیر عامل متمایز گشته است و در آن استقلال اقتصادی و پدافند اقتصادی به عنوان محورهای راهبردی مورد توجه قرار خواهد گرفت.
گفتنی است برنامه های این هفته در قالب همایش ها و نشست های تخصصی، تبلیغات و انتشارات، برگزاری دوره های آموزشی و رزمایشها، افتتاح وبهره برداری پروژه های عمرانی پدافند غیر عامل، برپایی نمایشگاه، تجلیل از فعالان امر پدافند غیرعامل، شرکت در نماز جمعه و دیدار با مقامات، مسئولین و مراجع عظام دنبال خواهد شد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها