امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۹:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120619
تاریخ انتشار: ۱ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 28
بیژن مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس با بیان اینکه رسانه‌‌های بیگانه از دروغ گفتن هیچ ابایی ندارند، اظهار داشت: این در حالی است که مردم به ...

بیژن مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس با بیان اینکه رسانه‌‌های بیگانه از دروغ گفتن هیچ ابایی ندارند، اظهار داشت: این در حالی است که مردم به رسانه‌‌های داخلی از جمله صدا و سیما، خبرگزاری‌ها و مطبوعات اعتماد دارند.

مدیرمسئول روزنامه جام‌جم درباره اظهار نظر رسانه‌های بیگانه در خصوص حادثه اسیدپاشی در اصفهان، افزود: سؤال اینجاست که سردبیران و مسئولان رسانه‌های غربی بر چه اساسی اطلاعات را در اختیار مخاطبان قرار می‌دهند و بر چه اساسی به انگیزه عامل یا عاملان بروز حادثه اسیدپاشی در اصفهان پیش از آنکه دستگیر شوند، پی برده‌اند؟

وی گفت: رسانه‌های داخلی خبرسازی نمی‌کنند و تلاش می‌کنند در خصوص تمامی حوادث اخبار صحیح و واضحی را ارائه دهند و منعکس کنند؛ این در حالی است که رسانه‌های خارجی فقط به دنبال خبرسازی هستند.

مقدم با اعلام اینکه رسانه‌های خارجی در کنار خبرسازی به ایجاد و رواج شایعات و دروغ‌گویی می‌پردازند، ادامه داد: در این میان رسانه‌های بیگانه، رسانه‌های داخلی را متهم به منفعل بودن، می‌کنند.

وی با بیان اینکه حوادث در همه جای دنیا اتفاق می‌افتد، بیان داشت: آنچه وظیفه رسانه‌های داخلی و مسئولان بوده، صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه با علم‌غیب نمی‌توان قضاوت کرد، گفت: قضاوت کردن با حدس و گمان ، تهمت زدن و دروغ گفتن کار ساده‌ای است که هم‌اکنون رسانه‌های خارجی به این شیوه عمل می‌کنند.

مدیرمسئول روزنامه جام‌جم در ادامه سخنان خود با اعلام اینکه رسانه‌های خارجی برای خود مدل اطلاع‌رسانی خاص و ویژه‌‌ای دارند و آن را نیز دنبال می‌کنند، افزود: برای نمونه می‌توان به حادثه به رگبار بستن دانش‌آموزان در مدارس کشورهای غربی اشاره کرد که هیچگونه تصویری از این حادثه را نمی‌توان یافت و همیشه در چنین حوادثی یک تصویر کلی از محلی که پلیس‌ها در آن تجمع کرده‌اند، یافت می‌شود.

مقدم با بیان اینکه تا زمانی که عامل یا عاملان ارتکاب حادثه اسید‌پاشی پیدا نشود، هرگونه ادعایی در این باره در حد ادعا است، گفت: این ادعا برای رسانه‌های داخلی سخت و برای رسانه‌های خارجی آسان است.

وی گفت: بر اساس ادعای رسانه‌های خارجی قربانیان حادثه اسیدپاشی را افراد بی‌حجاب تشکیل می‌دادند و عامل یا عاملان ارتکاب این حادثه افراد باحجاب بوده‌اند؛ این در حالی است که با گفت‌‌وگو با خانواده‌های قربانیان این حادثه، آنها اذعان داشته‌‌اند که خود از افراد محجبه و مذهبی بوده‌اند؛ بر همین اساس معادله ادعاهای کشورهای غربی به هم ریخت.

مدیرمسئول روزنامه جام‌جم گفت: با کمی تامل و فرصت و در نهایت روشن شدن حقایق در رسانه‌های داخلی که به گمانه‌زنی نمی‌پردازند و صرفاً اطلاعات صحیح  و موثق را در اختیار مخاطبان قرار می‌دهند، معادله‌های رسانه‌های غربی بر هم می‌ریزد.

وی با بیان اینکه رسانه‌های غربی با خیال بافی ذهن مخاطبان را درگیر می‌کنند، اضافه کرد: مردم به رسانه‌های داخلی اعتماد دارند و این سرمایه رسانه‌‌های کشور است. این در حالی است که رسانه‌‌های خارجی دغدغه کسب اعتماد مخاطبان را ندارند و فاصله ادعاهای رسانه‌های بیگانه با حقیقت زیاد است.

انتهای پیام/
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها