امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۰۹:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120624
تاریخ انتشار: ۱ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
 به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سید حسن هاشمی در همایش مشارکت های اجتماعی، سازمان های مردم نهاد و خیرین سلامت گفت: این همایش جزو ...

 به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سید حسن هاشمی در همایش مشارکت های اجتماعی، سازمان های مردم نهاد و خیرین سلامت گفت: این همایش جزو بانشاط ترین جلسات در حوزه وزارتی است و افرادی که عشق به خدمت به مردم را دارند و می دانند، هیچ عبادتی بالاتر از خدمت به مردم نیست، در آن مشارکت دارند.

به گفته وی در حوزه سلامت برای انجام کار خیر و خدمت به مردم فرصت های بسیاری پیش رو است که باید از آنها حداکثر استفاده را کرد.

وی تاکید کرد: البته مشکلات مردم در حوزه سلامت را فقط نباید از طریق مشارکت خیرین برطرف ساخت بلکه وظیفه اصلی بر عهده دولت و حاکمیت است. ولی  فرصت هایی از قبیل کار خیر به سالم ماندن و حفظ طراوت و رافت در جامعه پزشکی کمک می کند.

هاشمی با اشاره به این که ایجاد فرصت برای خیرین جهت انجام امور خیر بسیار مهم است، ادامه داد: خیرین باید بدانند که از چه مسیری و در چه زمینه ای می توانند در حوزه سلامت خدمت رسانی کنند. در این زمینه دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور باید فرصت ها و اولویت ها را در این حوزه برای خیرین مشخص کنند.

وزیر بهداشت همچنین افزود: اگر بنا است خیرین در ساخت مراکز بهداشتی و درمانی مشارکت داشته باشند، باید در اداره و ارائه خدمت در این مراکز نیز نقش آفرینی کنند تا بروز برخی مشکلات و عدم بهره برداری مناسب از این مراکز، انگیزه آنها را برای انجام امور خیر کاهش ندهد.

به گفته دکتر هاشمی در حوزه وقف نیز باید دقت کنیم که حقی از واقفان ضایع نشود و انگیزه آنها را برای مشارکت های مردمی کاهش ندهد.

وزیر بهداشت در ادامه خاطرنشان کرد: در حوزه بهداشت مشکلات فراوانی وجود دارد و این حوزه نیازمند جدی مشارکت های مردمی است. در حال حاضر 60 درصد مرگ هایی که در جامعه اتفاق می افتد، با ایجاد تغییراتی از سوی دولت قابل کاهش و پیشگیری است و در این حوزه خیرین و مردم می توانند نقش آفرینی کنند.

هاشمی همچنین گفت: باید به تدریج فضایی ایجاد کنیم که مشکلات پیش رو در امر خدمت رسانی خیرین از سر راه برداشته شود. در این زمینه موانعی که در صدور برخی مجوزها وجود دارد را نیز باید هرچه سریعتر برداریم.

وزیر بهداشت با اشاره به این که اگر مشکلی در حوزه مشارکت های مردمی وجود دارد، نباید آن را پررنگ کنیم، بلکه ضروری است در صدد اصلاح آن حرکت کنیم. در این زمینه دانشگاه های علوم پزشکی استان های مختلف وظیفه دارند به مشکلات خیرین رسیدگی کرده و آنها را برطرف کنند.

وی با بیان این که در حوزه مشارکت های مردمی باید به عنوان مسئولان دولت امانتداری خود را به مردم ثابت کنیم، ادامه داد: در حال حاضر در وزارت بهداشت و تمام دانشگاه های علوم پزشکی کشور اقدام به تعیین قائم مقام در حوزه مشارکت های مردمی کرده ایم و می خواهیم مجموعه ای ایجاد کنیم که نیکوکاران برای حل مشکلات حوزه سلامت انگیزه بیشتری داشته باشند.

به گفته هاشمی حوزه سلامت فرصت خوبی برای سرمایه گذاری خیرین است و در این حوزه مشوق هایی را تعیین کرده ایم تا حضور خیرین را مستمرتر کند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها