امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 11
۰۳:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120633
تاریخ انتشار: ۱ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مراسم افتتاحیه بیست و سومین همایش اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران-اسکودا، از ساعت 9 صبح ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مراسم افتتاحیه بیست و سومین همایش اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران-اسکودا، از ساعت 9 صبح روز چهارشنبه 30 مهرماه به میزبانی کانون وکلای دادگستری کرمان در سالن شورای اسلامی شهر کرمان، تشکیل شد.

عارفی، رییس کانون وکلای دادگستری کرمان به عنوان اولین سخنران پس از ابراز سلام و خوش آمد گویی به حضار در مجلس، یاد مرحوم امیر ناصر کاتوزیان و آیت الله مهدوی کنی و آقای موحد را گرامی داشت و گفت: علی رغم مخالفت ها و مشکلات بسیار در اواخر سال 1389، اقدامات اولیه برای شکل گیری کانون وکلا صورت گرفت.

وی افزود: در این روند الاسلام توکلی، رییس کل وقت دادگستری از این اقدام حمایت کردو کانون شکل گرفت. ما اولین کانونی بودیم که ارتباط الکترونیکی با دادگستری را راه‌اندازی کردیم.

عارفی ادامه داد: جلسات مکرر و منظم با مسئولین قوه قضاییه استان داریم و با همکاری یکدیگر مشکلات را حل می‌کنیم. رییس کانون وکلای دادگستری در معیت رییس کل دادگستری استان به شهرستان‌های مختلف استان می رود و همکاری تنگاتنگ و تلاش مستمر در راستای احقاق حق دارد.

وی بیان داشت: برای کانون وکلا در تمام زندان های بزرگ کشور، محل های ملاقات اختصاصی وکلا با زندانیان تاسیس شده است و اقدام به مشورت و معاضدت قضایی میکنند که این نتیجه تلاش های دستگاه قضایی استان و اداره کل زندان استان کرمان می باشد .

وی درباره پیشرفت‌های کانون وکلای دادگستری کرمان اظهار داشت: اعضای هیات مدیره کانون وکلای دادگستری کرمان و تمامی همکاران برآن هستند که در دو سه سال آینده به بزرگترین کانون ایران، حداقل از نظر امکانات و فعالیت ولو با تعداد جمعیت کمتر، تبدیل شویم.

همچنین جندقی عضو کانون وکلای دادگستری مرکز گفت: کانون وکلا عضو اتحادیه بین المللی وکلاست و از کانون مرکز در تصویب اساسنامه آن، سه نفر معرفی شدند اخیرا که بحث شده بود و الان که هم کانون مرکز و هم اتحادیه عضو مشاور IBA هستند اخیرا در این اتحادیه گفته شده که اگر استقلال فعلی کانون ها از بین برود، عضویت اسکودا و کانون مرکز در اتحادیه بین المللی لغو خواهد شد.

وی افزود: وکیل باید بدون ترس از تعقیب از حقوق موکل دفاع کند. اگر وکیل از کسی دفاع میکند دلیل این نیست که از عقیده او دفاع میکند. این حقوق موکل است که وکیل باید بدون ترس از او دفاع کند اگر قرار باشد وکیل در دفاع ترس و واهمه داشته باشد از ابطال وکالتنامه اگر خلاف نظر قاضی حرف بزند دیگر این دفاع از حق نیست.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار