امروز : شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 18
۲۳:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120641
تاریخ انتشار: ۱ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
سیما فردوسی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با بیان دلایل اسیدپاشی، اظهار داشت: اسید‌پاشی می‌تواند ناشی از

سیما فردوسی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با بیان دلایل اسیدپاشی، اظهار داشت: اسید‌پاشی می‌تواند ناشی از مسائل شخصی باشد که میان دو نفر ایجاد شده و فرد را به حدی از پرخاشگری رسانده است که اقدام به این رفتار بی‌رحمانه کند.

*شخصیت‌های ضداجتماعی و اسیدپاشی

وی با اشاره به ارتباط ابتلا به برخی اختلالات شخصیت و انجام رفتارهای پرخاشگرانه‌ای مانند اسید پاشی، گفت: انگیزه برخی از این افراد می‌تواند کاملا شخصی و در پاسخ به ناکامی باشد.

*جلب توجه یکی از انگیزه‌های افراد پرخاشگر 

عضو هیأت علمی دانشگاه شهید بهشتی تصریح کرد: همچنین جلب توجه، یکی از دلایل این افراد است و در این میان باید مراقب اشاعه عمومی این رفتارها در جامعه باشیم زیرا ممکن است افرادی که تمایل به رفتارهای بزهکارانه دارند از این رفتار ناپسند الگو گرفته و آن را تکرار کنند. بهتر است این افراد شناسایی، دستگیر و انگیزه آنها مشخص شود.

*اجازه دهیم موضوع از طریق مقامات قضایی و انتظامی پیگیری شود

این متخصص حوزه بهداشت روان اطلاع‌رسانی صحیح از سوی رسانه‌ها را یکی از موانع تکرار این رفتارها عنوان کرد و افزود: افرادی که دست به چنین رفتارهایی می‌زنند قصد بر هم زدن نظم عمومی را داشته و می‌خواهند جامعه را ناامن معرفی کنند و با تکرار رفتارهای پرخاشگرانه می‌خواهند این تصور را در اذهان عمومی ایجاد کنند، بهتر است افراد ضمن حفظ خونسردی خود اجازه دهند تا مقامات قضایی و انتظامی به این پرونده‌ها رسیدگی کنند.

*حضور نیروی انتظامی در معابر منبع حمایت اجتماعی محسوب می‌شود

فردوسی تأکید کرد: حضور نیروی انتظامی به عنوان منبع حمایت اجتماعی در معابر می‌تواند امنیت را به افراد جامعه القاء کند.

وی خاطر نشان کرد: ارتکاب رفتارهای پرخاشگرانه دلایل متعددی دارد که می‌تواند با انگیزه های شخصی و جمعی صورت گیرد. در این شرایط هوشیاری مردم و تحلیل درست آنها از وضعیت می‌تواند به دستگاه قضایی و انتظامی کمک کند ضمن اینکه حضور نیروی انتظامی در خیابان‌ها و معابر نیز بسیار کمک کننده خواهد بود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها