امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۱۶:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120646
تاریخ انتشار: ۱ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پورابراهیمی، نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: امروز تبلیغات سنگینی علیه ایران در ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پورابراهیمی، نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: امروز تبلیغات سنگینی علیه ایران در ابعاد بین المللی وجود دارد ولی ایران توانسته با فعالیت ها و اقدامات مفید در مقابل آن بایستد. وقتی این فضا در دنیا هست چرا باید این بهانه را بدهیم که بگویند در ایران وکلا مستقل نیستند. بالاترین چیزی که ایران را متمایز کرده همین استقلال کشور است چرا که تنها کشوری است که هرچه را تصمیم بگیرد به نفع مردم انجام میدهد و ترسی از قدرتهای خارجی ندارد .

وی افزود: شما وکیل پرونده های خاص هستید و من و امثال من یعنی نمایندگان مجلس وکیل مردم در حوزه های مختلف هستیم . همه ما مطالبات موکلین را مطالبه می‌کنیم و هم سو هستیم. همه باید از تضییع حق جلوگیری کنیم. امروز کانون وکلا بخشی از موکلین ما هستند و ما موظفیم حق کانون های وکلا را به آنها اعاده کنیم. تصور بنده این است که به فضل الهی و به واسطه قانون اساسی که داریم همه چیز در زیر چتر ولایت قرارداد و نظام جمهوری اسلامی استقلال وکلا و قوه قضاییه راحفط می‌کند.

پورابراهیمی اضافه کرد: استدعاداریم اگر مطالبی هست با کمیسیون قضایی مطرح کنید و حتی با تک تک نمایندگان مطرح کنید. ما نیازمند این هستیم که بهداشت قضایی و حقوقی را رعایت کنیم که یکی از ارکانی که می تواند حجم پرونده ها را کم کند همین کانون های وکلا و وکلا هستند. می‌توانید پرونده ها را قبل از ارجاع به دادگاه حل کنید . شما باید کمک کنید در این امر.

این نماینده مجلس ادامه داد: نکته بعدی نظارت بر کانون وکلاست. اخیرا تخلف سنگین یکی از وکلای کشور در روزنامه منتشر شده است. امکان تخلف همه جا هست اما ما میخواهیم نظارت کانون به حدی باشد که کمترین ضربه به جامعه سالم و پاک وکالت است وارد شود. امیدواریم با برنامه ریزی انجام شده ما و شما به احقاق حقوق مردم کمک کنیم.

وی تصریح کرد: در مورد این همایش سعی کنیم این همایش خروجی مفیدی داشته باشد. امیدواریم بتوانیم این جلسه را با مصوبات خوبی به انتها برسانیم. در انتها از کانون وکلای کرمان و جامعه وکالت کرمان به خاطر برگزاری این همایش بی نهایت متشکرم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها