امروز : شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 18
۲۳:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120648
تاریخ انتشار: ۱ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، این کنگره با هدفت ارتقای سطح آگاهی نسبت به تاثیر خدمات حمایتی در روند درمان کودکان مبتلا به سرطان و ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، این کنگره با هدفت ارتقای سطح آگاهی نسبت به تاثیر خدمات حمایتی در روند درمان کودکان مبتلا به سرطان و خانواده‌هایشان،  اول و دوم آبان در موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان "محک" برگزار می گردد.
 
خدمات حمایتی گامی مهم درکاهش نگرانی کودک مبتلا به سرطان و خانواده
 
بخش خدمات حمایتی محک ، همواره در تلاش بوده است با ارتقای سطح خدمات حمایتی شامل خدمات مددکاری و خدمات روانشناسی  در مورد کودکان مبتلا به سرطان و خانواده‌های آنان، گام‌های موثری در جهت کاهش نگرانی و اضطراب خانواده‌ها در مواجهه با بیماری فرزندشان و تامین هزینه‌های درمان و هزینه‌های جانبی آن بردارد.
 
خدمات حمایتی محک در سه حوزه: مددکاری اجتماعی، روانشناسی و مراکز اقامتی فعالیت می‌کند و یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین بخش‌هایی است که مستقیما با کودکان مبتلا به سرطان و خانواده‌هایشان در ارتباط است.
 
در این همایش برای نخستین بار چهارگروه موثر ( روانشناسی – مددکاری اجتماعی – روانکاوی – جامعه شناسی پزشکی) در درمان و حمایت  کودکان مبتلا به سرطان برای تبادل اطلاعات گرد هم آمده اند .
 
محورهای کنگره عبارست از:

1-    ارائه پژوهشهای بنیادی ، کاربردی، توسعه‌ای در قلمرو روانشناختی و روانپزشکی

2-    ارائه پژوهشهای بنیادی، کاربردی، توسعه‌ای در قلمرومددکاری اجتماعی، و حمایت اجتماعی

3-    فرسایش شغلی / روانی در ارائه خدمات به کودکان مبتلا به سرطان و خانواده‌هایشان

4-    جامعه شناسی پزشکی و سلامت در قلمرو کودکان مبتلا به سرطان و خانواده

5-    اهمیت اخلاق پزشکی در ارتقا کیفیت خدمات درمانی

6-    اهمیت مشکلات روانی- اجتماعی مراقبان(اعضای خانواده و  ..) و راهکارهای حمایتی از آنها

7-    کارکرد و تعامل گروهی در ارائه خدمات درمانی – حمایتی
 
این کنگره با امتیاز بازآموزی مددکاری اجتماعی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همچنین امتیاز بازآموزی از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره برگزارمی‌شود.
 
موسسه خیریه محک همواره در تلاش است تا با ارتباط با مجامع علمی و آکادمیک در جهت ارائه خدمات بهتر به کودکان مبتلا به سرطان قدم بردارد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها