امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۵:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120649
تاریخ انتشار: ۱ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی اداره کل محیط زیست استان تهران، محمد هادی حیدرزاده اظهار داشت: با پیگیری‌های بی ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی اداره کل محیط زیست استان تهران، محمد هادی حیدرزاده اظهار داشت: با پیگیری‌های بی وقفه اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران در ماه‌های گذشته، حکم رفع تصرف اراضی ملی در منطقه حفاظت شده ورجین از مراجع قضایی اخذ شد.

مدیرکل محیط زیست استان تهران با اشاره به تخریب چندین مورد ساخت و ساز غیر مجاز و رفع تصرف اراضی ملی منطقه حفاظت شده ورجین در چند روز گذشته  افزود: عصر روز گذشته با حضور فرماندار شهرستان شمیرانات و جمعی از مسئولان شهرستان بیش از 50 هکتار از اراضی ملی منطقه حفاظت شده ورجین توسط یگان حفاظت اداره حفاظت محیط زیست شهرستان و با همکاری نیروهای پلیس امنیت تهران بزرگ و اداره منابع طبیعی رفع تصرف شد.

وی با بیان جزییات بیشتری از این رفع تصرفات اظهار داشت: این رفع تصرفات شامل 2 قطعه از اراضی منطقه با مساحت‌های حدود 400 هزار و 110 هزار متر مربع جمعا در حدود 510 هزار متر مربع بوده است.

حیدرزاده با اشاره به اینکه این پرونده‌های حقوقی از جمله  پرونده‌های بسیار مهم و در جریان اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شمیرانات بود تصریح کرد: خوشبختانه پس از سال‌ها دست متصرفان از این اراضی ملی کوتاه شد و حقوق مردم به بیت المال بازگشت.

وی در پایان با قدردانی از حمایت‌های استاندار تهران، دستگاه قضایی و مسئولان محلی بخصوص  دادستان و فرماندار شهرستان  خاطرنشان کرد: پیگیری پرونده رفع تصرف سایر اراضی این منطقه با توجه به حساسیت منطقه به جهت زیستگاه های حیات وحش و همچنین اکوسیستم خاص طبیعی در الویت کاری اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران قرار دارد که قطعا پس از نتیجه، با متخلفان برخورد قانونی صورت خواهد پذیرفت.

گفتنی است در روزهای قبل نیز ده‌ها هکتار از اراضی این منطقه از چنگال متخلفان رفع تصرف شده بود.
انتهای پیام/
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار