امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۲۰:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120658
تاریخ انتشار: ۱ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمود حسینی معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش شهر تهران امروز در مراسم تقدیر از

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمود حسینی معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش شهر تهران امروز در مراسم تقدیر از برگزیدگان نخستین جشنواره علمی ـ پژوهشی پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی شهر تهران که امروز در تالار فرهنگ برگزار شد، در سخنانی اظهار داشت: سال‌های قبل نحوه قبولی دانش‌آموزان در دانشگاه مورد توجه و دغدغه والدین بود تا از این طریق آینده شغلی آنها را تأمین کنند.

وی ادامه داد: اما در سال‌های گذشته ورود به دانشگاه را دغدغه خانواده‌ها نمی‌دانیم و این مبنای آموزش و پرورش هم نیست و رویکردی که در آموزش و پرورش در نظر داریم بحث خود اشتغالی توسط دانش‌آموزان است تا آنها برای آینده شغلی خود شرایط را رقم زنند و مسیری را تعیین کنند و خانواده‌ها نیز می‌توانند در این خصوص ایفای نقش کنند.

حسینی افزود: به راحتی می‌توانیم وارد دانشگاه شویم اما به راحتی نمی‌توانیم کار ایجاد کنیم و آینده شغلی را تضمین کنیم.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش شهر تهران یادآور شد: در مسیر موفقیت‌هایی که در ارتباط پژوهش‌سراها وجود دارد ابتدا شناسایی استعدادها صورت می‌گیرد سپس آموزش انجام شده و توانمندسازی دنبال می‌شود؛ حمایت از استعدادها امر بسیار مهمی است و باید شرایطی باشد که پژوهش‌سراها از استعدادها حمایت کنند.

وی خاطرنشان کرد: همه مدارس تهران را یک پژوهش‌سرا تلقی می‌کنیم و شناسایی استعدادهای اولیه در همه مدارس تهران انجام می‌شود؛ پژوهش‌سراها در نوبت اول و دوم متعلق به همه دانش‌آموزان است.

به گزارش فارس، در پایان مراسم از مدیران پژوهش‌سراها و دانش‌آموزان برگزیده در گروه‌های رباتیک، هوافضا ، سازه‌های ماکارونی، قرآنی، ادبی و هنری با اهداء لوح تقدیر تجلیل شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها