امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۳:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120659
تاریخ انتشار: ۱ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مراسم تقدیر از برگزیدگان نخستین جشنواره علمی ـ پژوهشی پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی شهر

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مراسم تقدیر از برگزیدگان نخستین جشنواره علمی ـ پژوهشی پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی شهر تهران، امروز با حضور اسفندیار چهاربند مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران، مصطفی آذرکیش مدیرکل کاردانش وزارت آموزش و پرورش، محمود حسینی معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش شهر تهران و برگزیدگان این جشنواره در تالار فرهنگ برگزار شد.

اسفندیار چهاربند مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران در سخنانی اظهار داشت: اگر امروز دنیا را نگاه کنید، یعنی به شهرها، راه‌ها، جامعه و محصولات آن بنگرید و ببینید چگونه تولید شده‌اند، به نظر شما آیا بشر اولیه اینها را داشته است؟

وی ادامه داد: چیزهایی که الان وجود دارد 20 سال پیش نبود و چیزهایی که در 20 سال پیش وجود داشت، سال‌های قبل نبود و انسان از بدو پیدایش مشغول خلق کردن بوده است و این از صفات خداوند نیز هست.

چهاربند افزود: یکی از صفات خدا، خلق کردن است و انسان نیز دائماً خلق کرده و تمدن، دانش و فناوری امروز ما محصول خلق انسان از طریق پرورش استعدادها و تبدیل شدن استعدادهای بالقوه به شایستگی‌هاست.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران یادآور شد: همه مظاهر تمدن امروز دست‌ساخته بشر است و این برای کسانی است که یک برنامه مدون در طول زندگی خود داشته‌اند و شما جمعیت حاضر در این جمع در 15 تا 20 سال آینده افرادی هستید که دست به تولید می‌زنید و باید قدر خود را بدانید.

وی با بیان اینکه هر انسانی می‌تواند منشأ یک اختراع و تحول باشد، گفت: این اختراع زندگی بشر را متحول می‌کند و باید این استعدادها هدایت شود، اما قبل از هدایت استعدادها، شناسایی صورت می‌گیرد و پس از هدایت استعداد، پرورش انجام می‌شود و درنهایت به تولید محصول می‌رسد.

چهاربند تصریح کرد: کسانی که امروز در این مراسم تندیس می‌گیرند در مسیر شناسایی استعداد قرار دارند و ممکن است مزیت مادی در آن نباشد، اما نشان می‌دهد که شما در ایستگاه شناسایی استعداد و جاده دانایی قرار دارید و بدانید انسان‌ها دارای استعدادهای مختلفی هستند، اما یک استعداد در این میان برجسته‌تر است و شما باید آن را شناسایی کنید.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران خاطرنشان کرد: باید خود را در انواع فرصت‌ها قرار دهید تا متوجه شوید در کجا راحت‌تر پیشرفت می‌کنید.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار