امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۴:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120661
تاریخ انتشار: ۱ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 46
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از بیرجند، نعمت‌الله موسی‌پور بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تعداد یک‌هزار و 500 دانشجو در

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از بیرجند، نعمت‌الله موسی‌پور بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تعداد یک‌هزار و 500 دانشجو در دانشگاه فرهنگیان خراسان جنوبی مشغول تحصیل هستند که بر اساس میزان وجود امکانات دانشگاه پذیرش شده‌اند.

وی در پاسخ به این سوال خبرنگار که با توجه به راه‌اندازی و پذیرش دانشجو در رشته تربیت بدنی در تهران آیا امکان راه‌اندازی این رشته در پردیس خراسان جنوبی نیز وجود دارد یا خیر؟، تصریح کرد: برای اجرای یک دوره آموزشی امکاناتی نیاز است که در اینصورت رشته تربیت بدنی با توجه به اینکه نیازمند امکانات عملی زیادی بوده و از رشته‌های امکانات‌طلب محسوب می‌شود، قادر به اجرای آن در هر جایی نیستیم.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرهنگیان کشور ادامه داد: با توجه به امکاناتی که در یک پردیس وجود دارد، نوع خدماتی که می‌تواند ارائه دهد، تعداد اعضای هیئت علمی و مدرسان آن پردیس رشته‌های موردنظر در پردیس اجرا می‌شود.

احداث 10 پردیس دانشگاه فرهنگیان در سراسر کشور

موسی‌پور در ارتباط با فضای آموزشی دانشگاه فرهنگیان گفت: امسال توانستیم ردیف بودجه‌ای احداث 10 پردیس را در سطح کشور اخذ کنیم.

وی اضافه کرد: هر کدام از استان‌هایی که بتوانند 20 هکتار زمین در محدوده شهر را تامین کنند بودجه مصوب ساخت پردیس هم در حوزه خواهران و هم برادران را در اختیار آن مجموعه قرار داده می‌شود.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرهنگیان کشور با بیان اینکه امنیت و زیست دائم در ارتباط با تعیین مکان مورد نظر برای احداث پردیس بسیار حائز اهمیت است، افزود: به دلیل اینکه دانشجو در پیوند با مدرسه باید آموزش ببیند و دو سال به طور مستمر باید در مدارس حضور داشته باشد ضرورت وجود زمین در محدوده شهر بسیار اهمیت دارد.

موسی‌پور یادآور شد: این امکان در خراسان جنوبی مهیا شده و توافقات اولیه نیز انجام شده و سال آینده با در اختیار دادن بودجه به این مجموعه، عملیات ساخت پردیس دانشگاه فرهنگیان آغاز می‌شود.

ظرفیت پذیرش دانشجو در دانشگاه فرهنگیان 55 هزار نفر است

وی در ارتباط با سوال خبرنگار در راستای جذب و پذیرش دانشجو اظهار داشت: با توجه به اینکه سال 92 و 91 پذیرش دانشجو بر اساس یک برنامه مشخص دنبال نشده است از حداکثر طرفیت برای پذیرش دانشجو استفاده شد.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرهنگیان کشور با بیان اینکه مجموع پذیرش دانشجو در دانشگاه فرهنگیان 55 هزار نفر در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: سال‌های 91 و 92 حدود 40 هزار دانشجو در مجموعه فرهنگیان پذیرش شده‌اند، که حداکثر نیاز بوده است.

موسی‌پور ادامه داد: در عمل با پذیرش 15 هزار دانشجو ظرفیت این دانشگاه تکمیل می‌شود که در اینصورت اگر نتوانیم برای سال آینده ظرفیت تازه‌ای ایجاد کنیم ممکن است در سال آتی حتی پذیرش دانشجو نداشته باشیم.

وی افزود: ظرفیت اصلی پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی پیوسته دانشگاه فرهنگیان 60 هزار نفر است که اگر همه را به پذیرش این مقطع اختصاص دهیم باید هر سال 15 هزار دانشجوی ورودی و 15 هزار دانشجوی خروجی داشته باشیم.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرهنگیان کشور خاطرنشان کرد: در حال حاضر دانشگاه فرهنگیان بر اساس نیازهای آموزش و پرورش دانشجو می‌پذیرد و در آینده ممکن است این اتفاق بیفتد که اگر پذیرش دانشجو از ظرفیت آن بیشتر باشد فارغ‌التحصیلان برای تدریس در انتظار بمانند.

انتهای پیام/69017/ذ40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها