امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۹:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120671
تاریخ انتشار: ۱ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یک موسسه آمریکایی بر تداوم محدودیت‌‌تراشی دولت اوباما برای مطبوعات و رسانه‌ها به بهانه

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یک موسسه آمریکایی بر تداوم محدودیت‌‌تراشی دولت اوباما برای مطبوعات و رسانه‌ها به بهانه «امنیت ملی» تاکید کرد.

«موسسه اینتر آمریکن پرس» مستقر در میامی آمریکا در گزارشی که روز سه شنبه منتشر شد، تاکید کرده است: «دولت باراک اوباما همچنان با توسل به موضوع "امنیت ملی"، مانع صحبت مقامات آمریکایی با رسانه‌ها و دسترسی افکار عمومی به اطلاعات می‌شود».

به گزارش خبرگزاری ریانووستی، در گزارش این موسسه آمریکایی با اشاره به محدودیت‌های رسانه‌ها در آمریکا و همچنین کانادا آمده است: «در آمریکا و کانادا قوانینی برای ادامه ایجاد محدودیت در برابر اطلاع‌‌رسانی عمومی به دلایل مربوط به امنیت ملی همیشه وجود داشته است». 

موسسه مذکور به آزادی فعالیت رسانه‌ای در آمریکا هم اشاره و تاکید می‌کند: « به دلیل سانسور مستقیم و غیرمستقیم و حملات فیزیکی به روزنامه‌نگاران و خبرنگاران در شش ماه اخیر به حد قابل توجهی آزادی رسانه و بیان در نیمکره غربی طی شش ماه اخیر دچار خدشه شده است». 

در گزارش «موسسه اینتر آمریکن پرس» مستقر در میامی همچنین به درگیری‌ها و اعتراضات علیه تبعیض نژادی در آمریکا به ویژه در شهر فرگوسن اشاره شده و فعالیت خبرنگاران و روزنامه‌نگاران برای پوشش اخبار و وقایع را مثالی دیگر از نقض آزادی فعالیت رسانه‌ای عنوان می‌کند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها