امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۶:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120675
تاریخ انتشار: ۱ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، چهار نفر از نیروهای شرکت پیمکانکاری امنیتی بلک واتر که به کشتن 14 عراقی در حمله هفت سال ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، چهار نفر از نیروهای شرکت پیمکانکاری امنیتی بلک واتر که به کشتن 14 عراقی در حمله هفت سال پیش متهم بودند، با حکم دادگاه مجرم شناخته شدند.
شرکت بلک واتر یک شرکت خدمات امنیتی خصوصی است که کهنه‌سربازان آمریکایی را به خدمت می‌گیرد و در سال 2007، برای حفاظت از جان دیپلمات‌های آمریکایی در عراق، قراردادی کلان با وزارت خارجه آمریکا منعقد کرد.
برخی اخبار غیرسمی از حقوق روزانه 600 دلار برای محافظان گمارده شده برای سفیر آمریکا در عراق خبر می داد.
در سال 2007 ، 5 نیروی بلک واتر در یکی از میادین شلوغ بغداد، به بهانه تهدید امنیتی برای کاروان حامل یک دیپلمات ارشد آمریکایی، مردم را به رگبار بستند و 17 نفر را کشتند.
با توجه به بروز حوادث متعدد مشابه در خیابان‌های بغداد و تیراندازی بدون درنگ خودروهای نظامی آمریکا به سمت ماشین‌های نزدیک به کاروان موتوری، مردم بغداد به این کشتار واکنش شدید نشان دادند و دولت وقت عراق خواستار اخراج کارمندان بلک‌واتر از خاک کشور شد؛ درخواستی که بعدها گفته شد به دلیل نیاز امنیتی دیپمات‌های آمریکایی به بلک واتر، تنها به خروج چند روزه کارکنان این شرکت از خیابان‌های بغداد منجر شد.
«جرمی ریج‌وین»، یکی از 5 آمریکایی مقصر در این حادثه پیش از این در جریان دادرسی گفته بود که هیچ‌گاه صدای تیراندازی از میان مردمی که به رگبار بسته شدند، شنیده نشده بود و حتی «ما هیچ عراقی را ندیدیم که با سلاح به سمت ما نشانه رفته باشد.»
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها