امروز : پنجشنبه ۸ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 29
۱۲:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120686
تاریخ انتشار: ۱ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 8
 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، توافقنامه دو جانبه دفاعی بین آمریکا و انگلیس که در سال 1958 امضاء شد، این امکان را به ...

 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، توافقنامه دو جانبه دفاعی بین آمریکا و انگلیس که در سال 1958 امضاء شد، این امکان را به این 2 کشور بخشیده است تا در زمینه همکاری در مسیر تولید سلاح‌های هسته‌ای به طور محرمانه فعالیت کنند.

روزنامه انگلیسی «گاردین» امروز (چهارشنبه) با انتشار این خبر نوشت:این توافقنامه‌ بدون مجوز پارلمان نیز قابل بازنگری می‌باشد و برخی نمایندگان مجلس درخواست تغییر نظر در مفاد آن‌را کرده‌اند در حالی‌که برخی دیگر خواهان استفاده از این توافنامه‌ و مزیت اقتصادی آن هستند زیرا چنین توافقنامه‌ای‌ این امکان را به انگلیس می‌دهد تا هزینه‌های نگهداری و نظارت بر سلاح های بازدارنده (هسته‌ای) کاسته شود.

در همین رابطه «پاول اینگرام» رییس اندیشکده «باسیک» با انتقاد از چنین تجدید رابطه‌ای دفاعی بین آمریکا و انگلیس گفت:«وقتی ما و آمریکا دارای چنین روابطی هستیم، آنگاه چگونه می‌توان از کره شمالی بابت داد و ستد فن‌آوری موشکی و هسته‌ای با کشورهایی چون ایران و سوریه انتقاد کرد»

در انتهای این مطلب بدلیل پنهان کاری‌های صورت گرفته در این مسیر بر مبهم بودن جزییات این توافقنامه‌ امنیتی تاکید شده است.

بر این اساس این قرارداد امنیتی آمریکا و انگلیس می‌توانند با همدیگر در زمینه طراحی و ساخت کلاهک‌های هسته‌ای و دیگر سلاح‌های بازدارنده همکاری کنند.
 
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار