امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۲۱:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120700
تاریخ انتشار: ۱ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بغداد، با هدف تبیین و تشریح بیش از پیش شجاعت‌ها، از خودگذشتگی‌ها و مقاومت ملت عراق در برابر ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بغداد، با هدف تبیین و تشریح بیش از پیش شجاعت‌ها، از خودگذشتگی‌ها و مقاومت ملت عراق در برابر گروه تروریستی تکفیری «داعش» و عملیات‌هایی که گروه‌های داوطلب و مقاومت مردمی این کشور علیه این گروه تروریستی تکفیری می‌زند، پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; سلسله مطالبی را تحت عنوان «حدیث مقاومت» منتشر خواهد کرد.

بخش اول از این مجموعه مطالب به عملیات‌های کیفی و دقیقی می‌پردازد که «حزب الله» عراق علیه گروه تروریستی تکفیری «داعش» به اجرا گذاشته شده است.

در این ارتباط «میثم العطوانی»، سخنگوی «حرب الله» عراق برخی از رشادت‌ها و شجاعت‌های رزمندگان این حزب علیه داعش را در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بغداد روایت می‌کند.

العطوانی می‌گوید:‌ از زمان اشغال برخی مناطق و شهرهای عراق توسط داعش، رزمندگان مقاومت اسلامی در حزب الله عراق به مقابله نظامی با این گروه‌ها پرداختند و به سرعت در میدان‌ها و خیابان‌های اصلی مناطق بحرانی، از جمله منطقه «ابراهیم علی»، واقع در شمال غربی بغداد سنگرهایی ایجاد و نیروهای موجود در منطقه که حدود 250 رزمنده بودند، را به دو گروه تقسیم و ماموریت حمایت و دفاع از منطقه در برابر حملات داعش را به آنها واگذار کردیم.

وی ادامه داد: این خط مشی مقاومت در منطقه «الزیدان» در غرب بغداد با مشارکت 110 رزمنده و منطقه «جرف الصخر» در شمال استان بابل با حدود 350 رزمنده به اجرا گذاشته شد.

العطوانی با بیان اینکه هماهنگی بسیار خوب و سطح بالا و مستقیمی میان مسئولان حزب با مسئولان امنیتی در بغداد وجود دارد، هدف از این هماهنگی‌ها را رد و بدل کردن اطلاعات میان دو طرف بیان کرد که سهم بسزایی در حفظ امنیت بغداد دارد و بر اساس همین اطلاعات است که رزمندگان حزب به رصد و پیگیری تحرکات تروریست‌های تکفیری و اتخاذ تدابیر امنیتی در برابر آنها می‌پردازند.

وی افزود:‌ همین سطح هماهنگی میان رزمندگان حزب و سازمان اطلاعات و تحقیقات فدرال و امنیت ملی عراق و همچنین فرماندهان نیروی پلیس در استان‌های مختلف عراق وجود دارد و همین موضوع موجب شده تا تعدادی از سرکردگان بارز و ارشد داعش دستگیر و تعدادی از موشک‌ها و خمپاره‌های آماده شلیک آنها به سمت مناطق حیاتی و حساس پایتخت منهدم شود.

العطوانی تاکید کرد که رزمندگان حزب در استان دیالی و به خصوص روستاهای همجوار منطقه «العظیم» در قالب یک هنگ متشکل از 700 رزمنده حضور داشتند، همان گونه که یک گروه 120 نفره نیز با هماهنگی پلیس استان در مناطق بحرانی دیالی مستقر شده بودند که ماموریت آنها حمایت از مراکز امنیتی و پلیس این مناطق و گشت‌زنی در آنها بود.

 

عملیات کیفی رزمندگان حزب الله علیه داعش

 

العطوانی خاطر نشان می‌کند که حزب الله در تمام طول این مدت عملیات‌های کیفی و دقیقی را به اجرا گذاشت که مهمترین آنها، عملیاتی بود که طی آن رزمندگان حزب به همراه نیروهای یگان مبارزه با تروریسم اقدام به آزادسازی دانشگاه تکریت در استان صلاح الدین،‌ واقع در شمال بغداد از طریق فرود چتربازان به داخل محیط دانشگاه آن را آزاد کردند.

وی به عملیات دیگری اشاره می‌کند که طی آن رزمندگان این حزب عملیات کیفی دیگری را در استان صلاح الدین به اجرا گذاشتند و طی آن، این نیروها از بغداد راهی مناطق نزدیک «بیجی» شده و ضمن درگیر شدن با عناصر تکفیری داعش، موفق شدند، گروهی 600 نفره از پناهجویان عراقی که اغلب آنها زن و کودک و سالمند بودند، را از محاصره داعش خارج کنند.

وی تاکید کرد: بی‌شک آنچه ذکر آن رفت، گوشه‌ای بسیار کوچک از عملیات‌های بی‌شمار رزمندگان حزب الله شمرده می‌شود.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها