امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۰۵:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120701
تاریخ انتشار: ۱ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مرکز موسوم به دیوان حسابرسی دولت ایالات متحده آمریکا در تازه‌ترین گزارش خود، به مسئله نقش

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مرکز موسوم به دیوان حسابرسی دولت ایالات متحده آمریکا در تازه‌ترین گزارش خود، به مسئله نقش ایران در منطقه آمریکای لاتین و راهبرد آمریکا برای مبارزه با نفوذ تهران در این منطقه، پرداخته است.
در گزارش سپتامبر 2014 این مرکز که به سفارش کنگره آمریکا تهیه شده، عنوان شده است که راهبرد مد نظر دولت آمریکا برای مقابله با ایران، دچار نقصان‌هایی است که باید مرتفع شوند.
این گزارش با اشاره به اینکه وزارت خارجه آمریکا «از مجموعه‌ای از ساز و کارها» برای مقابله با نقش ایران در «نیم‌کره غربی» (آمریکای لاتین) استفاده می‌کند، نوشته است که ارزیابی جامعه اطلاعاتی که از سوی دفتر مدیریت اطلاعات ملی آمریکا تهیه می‌شود، از جمله این ابزارهاست.
در بخشی از این گزارش آمده است: «در حالی که این راهبرد حامل اطلاعاتی در مورد فعالیت‌های ایران در نیم‌کره غربی است، اما تمامی اطلاعاتی را که قانون مقابله با ایران در نیم‌کره غربی در سال 2012 مشخص کرده بود، شامل نشده است».
به نوشته مولفان این گزارش، بر اساس قانون سال 2012، در راهبرد آمریکا، باید 12 المان مورد اشاره قرار می‌گرفت، اما وزارت خارجه آمریکا در راهبرد تهیه‌شده، 2 موضوع را به طور کامل، 6 موضوع را تا حدی مورد بررسی قرار داده و به 4 مورد دیگر اشاره‌ای نکرده است. بحث انتقال آزاد انرژی در نیم‌کره غربی از جمله مواردی است که دیوان حسابرسی دولت آمریکا می‌گوید در این راهبرد به آن اشاره‌ای نشده است.
آمریکا در سال 2012 قانونی را به تصویب رساند که بر اساس آن تلاش می‌کند تا از گسترش نفوذ ایران در منطقه آمریکای لاتین که زمانی حیاط خلوت ایالات متحده به شمار می‌رفت، جلوگیری کند.
دیوان حسابرسی آمریکا در بخش دیگری از گزارش عنوان کرده است: «دیوان به وزیر خارجه توصیه می‌کند که اطلاعات بیشتری را که المان‌های مطرح‌شده در قانون را شامل شود، در اختیار کمیته‌های مربوط کنگره قرار دهد. در صورتی که چنین اطلاعاتی وجود نداشته باشد، وزارت خارجه باید توضیح دهد که چرا این موارد در راهبرد لحاظ نشده‌اند».
انتهای پیام/ق
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها