امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۰۵:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120726
تاریخ انتشار: ۱ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، این مراسم ساعت 19 روز گذشته سه شنبه 29 مهر- با حضور سفیر جمهوری اسلامی ایران، رایزن فرهنگی، محمد خزاعی ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، این مراسم ساعت 19 روز گذشته سه شنبه 29 مهر- با حضور سفیر جمهوری اسلامی ایران، رایزن فرهنگی، محمد خزاعی دبیر جشنواره مقاومت، رئیس اسبق قزاق فیلم، تعدادی از هنرمندان و دست اندرکاران برگزار گردید.

بر پایه این خبر، در این مراسم خزاعی دبیر جشنواره مقاومت با اشاره به رویکردهای بین المللی این رویداد فرهنگی و سینمایی گفت: برقراری تعاملات فرهنگی و سینمایی فیمابین علاوه بر شناخت متقابل ظرفیت ها و ارزش های فرهنگی فرصت مناسبی برای معرفی سینمای دو کشور است.

وی ادامه داد: در این میان سینمای مقاومت امروزه برای جهان آشناست و ادبیات و فرهنگ مقاومت با هدف احیا و پاسداشت فرهنگ و هویت های ملی دغدغه همه کشورهاست.

به گفته وی، در شرایطی که غربی ها و امپریالیسم بر طبل جهانی سازی و یکدست سازی فرهنگ می دمند می توان با سینمای مقاومت مشعلی را برافروزیم تا هویت، تاریخ و استقلال ملت ها تضمین شود و سدی ایجاد کنیم برای مقابله با تهاجمات فرهنگی غرب.

دبیر جشنواره بین المللی فیلم مقاومت با بیان اینکه انتظار این سطح گسترده از استقبال علاقمندان سینمایی قزاقستان از فیلم های مقاومت ایران را نداشتیم افزود: این استقبال نشان می دهد که مشترکات فرهنگی زیادی بین دو کشور ایران و قزاقستان وجود دارد و می توان مکانیسم های مناسب تری برای گسترش سطح همکاری ها طراحی کرد.

در این مراسم علاوه بر دبیر جشنواره مقاومت، رئیس سابق قزاق فیلم، سفیر و رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران نیز سخنرانی کردند.

در ادامه مراسم، فیلم سینمایی «استرداد» به کارگردانی علی غفاری به نمایش در آمد.

جشنواره فیلم مقاومت به مدت پنج روز در شهر آلماتی برپا خواهد بود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها